Sürücü imzası zorlaması nasıl devre dışı bırakılır?

Windows 8, 8.1 ve 10 sürümlerinde sürücü imzası zorlaması nasıl devre dışı bırakılır?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8, 8.1 ve 10 sürümlerinde yapılması gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

    Windows 8,8.1,10 için sürücü imzası zorlaması nasıl devre dışı bırakılır?

    1. Windows tuşu + R kısayolu ile çalıştır penceresini açın ve "shutdown /o /r -t 00" yazıp "Tamam" a tıklayın.
    2. Çalışan programlarınız kapanacak ve karşınıza "Gelişmiş Başlangıç Seçenekleri" gelecektir.
    3. Gelişmiş başlangıç seçenekleri geldikten sonra "Sorun Gider" seçeneğine tıklayın.
    4. Ardından "Gelişmiş Seçenekler"e tıklayın.
    5. "Başlangıç ayalarları"na tıklayın.
    6. "Yeniden Başlat"a tıklayın.
    7. Bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve ardından seçenekler gelecektir.
    8. Daha sonra çıkan menüde 7. sırada bulunan sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak seçeneğini seçmek için 7 veya F7 tuşlarını kullanın.
    9. Bilgisayarınız açıldıktan sonra artık imzasız sürücüleri yükleyebileceksiniz.

    brsozl brsozl (1961)