svchost.exe*32 user olarak çalışıyor

Öncelikle merhaba başlıktada belirttiğim gibi görev yöneticimde birçok svchost var fakat hepsi local windows olarak gözüküyor ama biri yani svchost*32.exe user olarak gözüküyor ve pc başlangıcından yaklaşık 10 dakika sonra çalışmaya başlıyor %50 cpu yiyor birçok virüs programı denedim hiçbiri bişe bulamadı nedir yani bu anlayamadım ayrıca restart atıp interneti kestiğimde birşey olmuyor güvenli modda bişey olmuyor birtürlü kurtulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

saygılar

bahax bahax (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    User demek Kullanıcı demek muhtemelen senin indirdiğin bir programdan kaynaklı olabilir

    Görev yöneticisinden svchost.exe*32 ye sağ tıkla dosya konumunu aç de hangi dosya çıkıyor yoruma yaz.

    Sağ tıklayıp işlemi sonlandır demeyi dene.

    Sistem Geri yükleme ile problem öncesi zamana almayı dene.

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

      svchost.exe dosyası normalde bir sistem dosyasıdır. svchost.exe dosyasının yanındaki 32, 64 bit sistemde bu uygulama 32 bit olarak kullanılıyor demektir.

      svchost.exe*32 'nin ne olduğunu anlamak için @alattin hocanın paylaştığı şu çözüme bakabilirsin: svchost.exe hangi uygulama tarafından kullanılıyor bunu nasıl görebilirim?

      murat murat (12492)
      6 yıl önce cevaplandı

      • öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim fakat içimde bişey kaldı nasıl anlatabilirim daha önce yoktu böyle bişey bide şu var pcyi açtıktan 10 dakika sonra aktif oluyor ve cmd ye girdiğimde atıyor bazı programlarıda otomatik kapatıyor googleye svchost fix gibi cümleler yazdığımda chromeyi kapatıyor bu yüzden garip geldi herkes system32 de olur demiş bende hem orada var hem syswow64de bu arada yorumlarınız için tekrardan çok teşekkür ederim bahax 6 yıl önce
      • ayrıca bazen TRACERT.exe olarakda %50 cpu tüketiyor bahax 6 yıl önce
      • birde user olarak çalışması beni huylandırdı bahax 6 yıl önce
      • @bahax verdiğim linkteki işlemi yaptın mı? murat 6 yıl önce

      konumu syswow64 de fakat system32 de bitane daha svchost var başlatta arattığımda da bi tane çıkıyor görevi sonlandırdığımda pc kapanıyor.

      bahax bahax (3)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Demekki bilgisayarın çalışması için gerekli bir dosya. Sonlandırdığında PC kapanıyorsa daha fazla söze gerek yok. Kurcalamamak en iyisi değil mi? omercik 6 yıl önce
      • Sistem özelliklerin düşük olabilir CPU ( işlemci ) bu bilgisayar için az geliyor olabilir nvidiagtx 6 yıl önce
      • @bahax nvidiagtx 6 yıl önce