svchost.exe Görev Yöneticisinde çok fazla yer kaplıyor ve bilgisayar kasıyor.

Görev yöneticisinde svchost.exe diye bir dosya var. CPU:50, Bellek: 1.345.000 K yazıyor ne anlama geldiğini bilmiyorum ama galiba RAM'i kaplıyor.

Arkadaşlar bu svchost.exe yi sonlandırırsam bir şey olurmu sistem dosyasıymış ?

Ayrıca bu ne işe yarıyor bunu da açıklar mısınız ?

mstfz2001 mstfz2001 (17)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorun windows updateden kaynaklanıyor.Başlat - Hizmetler - Windows updateyi bulup başlangıç türünü devre dışı ve sonlandıra basarsanız sorun düzelicektir.

    Uzmanımnette Svchost.exe hakkında detaylı yazı var buraya tıklayarak gidebilirsin.

    ardahd ardahd (631)