Svchost.exe (netsvcs) sorunu

Arkadaşlar bilgisayarda Svchost.exe (netsvcs) diye bir porgram var. Kaynak izleyiciden baktığımda bu %40 ile %60 arası cpu kullanıyor ve bilgisayarı aşırı şekilde kasıyor, yavaşlatıyor. Bu önceden yoktu format attırdıktan sonra oldu.Lütfen yardım herşeyde kasıyor.Combofix le tarattım veya tarataya çalıştım sorun yine düzelmedi. Bu programın işlemini askıya alınca da internet çalışmıyor, sayfalar hata veriyor. Programlar açılmıyor !!!!!

pc1905 pc1905 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Svchost.exe normalde bir sistem dosyasıdır.

    Svchost.exe nedir? Svchost.exe virüs mü? linkinde detaylı bilgi bulabilirsin. Ayrıca yapılması gerekenler yazılmış.

    Svchost.exe  her ne kadar sistem dosyası da olsa virüslerin ana hedefidir.  Virüsten dolayı etkilenmiş olma ihtimali vardır. Sakın Svchost.exe  dosyasını elinizle silmeye veya sonlandırmaya çalışmayın. Fakat eğer anormal işlemci kullanımı söz konusu ise yapılması gerekenler şunlar:

    1. Windows güncelleştirmesi yapın. Windows güncel olsun.
    2. Bilgisayarınızda virüs taraması gerçekleştirin.

    Virüs taraması için:

    1. Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes  anti-malware indirin ve çalıştırın.  Malwarebytes anti-malware oldukça güçlü ve ücretsiz bir yazılımdır.
    2. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?  Dr.Web kurulum gerektirmeyen bir antivirüstür.

    3. Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?  NPE yine ücretsiz bir rootkit tarayıcıdır.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

      Svchost.exe, Windows'un bilgisayarınızda çeşitli işlevler gerçekleştirmek için kullandığı diğer bağımsız hizmetleri barındıran veya içeren bir işlemdir. Eğer bilgisayarında fazla oyun vb program varsa ve sık çalışıyorsa svchost o kadar cpu tüketir, Bir yandanda virüslerin ana hedefidir. Malwarebytes yada Hitman Pro ile taratmanı öneririm.

      emirsafa emirsafa (7)