SVCHOST.EXE ramin %80'ini kullanıyor sorunu

Svchost.exe ilk Pc açıldığında hiçbir sorun yok biraz sonra resmen %100 ram kulanımı oluyor sağ tık yapıpı hizmetleri durdurmaa çalıştım ama ramlere bir şey olur diye korkuyorum sorun virüs mü ama nerdeyse 6 tane virüs programıyla taradım combofix de dahil ne yapmalıyım kısacık ta olsa biri bişi yaszsın sıkıldın bundan.

ahmet5847 ahmet5847 (92)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Önce bilgisayarına Emsisoft anti-malware yükle  ve bilgisayarını tarat.   Buradan Emsisoft'u indirebilirsin:

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    Önce bilgisayarında virüs olmadığından emin ol. Sorun devam ediyorsa hangi svchost sorun çıkartıyor bunu tespit etmen lazım. Burada @alattin hocam anlatmış adım adım uygula:

    svchost.exe hangi uygulama tarafından kullanılıyor bunu nasıl görebilirim?

    Bu şekilde sorun hangi svchost dosyasından kaynaklanıyor öğrenebilirsin.

    hakan hakan (15394)
    7 yıl önce cevaplandı

    • deniyicem teşekkürler ahmet5847 7 yıl önce
    • Emsisoft lar taramştım ama updateliyip tarıyıcam ahmet5847 7 yıl önce
    • @ahmet5847 güncellemeleri yap öyle tara yoksa yaptığın işin bir anlamı kalmıyor hakan 7 yıl önce

    Bilinmeyen bir exe dosyası Svchost.exe yi çalıştırıyor internetten dosya indiriken arada inmiş olabilir

    başlat / görev zamanlayıcı zaman kitaplığına bakın burda yabancı bir çalışan dosya varsa işlemi sonlandırın ve silin

    başlangıçta açılan programlardan gereksiz çalışan exe dosyalarını sonlandırın Revo Uninstaller setup.exe: http://www.revouninstaller.com/revo_u... indirin kurun

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Ek bilgi girdiğim siteden virüs bulaştınına eminim ahmet5847 7 yıl önce
    • buarada sv chost 2 kere yüksek kullanıyo işlemi durdur diyom 2 kere ondan sonra olmuyo ahmet5847 7 yıl önce
    • candan görev zamanlıyıcıda çalışan dosyalar mı gözüküyo şimdilik bakamıcam çünkü güvenli modda çalışmıyomuş ahmet5847 7 yıl önce
    • güvenli mooda değil normal modda yapın işlemleri candan 7 yıl önce
    • [url=http://hizliresim.com/GPa0dv][img]http://i.hizliresim.com/GPa0dv.png[/img][/url] ahmet5847 7 yıl önce
    • bakarsanız candan yardımcı olursunuz ahmet5847 7 yıl önce