Svchost.exe Trojen belası

Merhaba.

Her zaman gorev yonetıcısınde işlemler kısmında fark ettıgım bır durum vardı ;10 larca svchost olmasına ragmen 1 tanesının adı yokdu ve ben vırus oldugunu zaten bılıyordum.Ancak onemsemeyip kaldırmayı denememişdim taki bu virüsün diğer uygulamalara bulaşıp Amacının tum pc işleyişini engellemek oldugunu anladıgım ana kadar.

Öncelikle sistem geri yükleme yapdım ancak silinmedi.Daha sonra virüs programlarına başvurdum.Malware Ilk ındırdıgımdı,Program svchost u vırus olarak algılasada sılemıyordu sureklı yenıden başlatın dıyordu 3.yenıden başlattığımda onuda vırus olarak gormeye başladı.

Daha sonra turlu antivürüs programları ındırdım ornegın avast-iobit vs.. ancak onlarda yeterlı olmadı en son ıobıt unıstallerı ındırıp acılmayan tum programları sıldım ancak buda fayda etmedı bu konuda yardımcı olabılecek varmı ?

dalalee dalalee (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle svchost dosyası virüs değildir. Windows işletim sistemine ait önemli bir dosyadır.

    Detaylı bilgi için:

    hakan hakan (15394)