svchost.vbs - Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor hatası

Arkadaşlar Merhaba,

Bilgisayarımı her açtığımda

Kod:

C:\Users\GAMEEKSTRA\AppData\Roaming\Microsoft \Windows\StartMenu \Programs\Startup\svchost.vbs

Satır: 2

Karakter:1

Hata:Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor

Kod:80070002

Kaynak:(null)

Şeklinde hata veriyor. Seçenek olarak da sadece Tamam butonu var.

Bu svchost.vbs  nedir? Neden Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor şeklinde hata alıyorum ve çözümü nedir?

bar497 bar497 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Çözüm: Malwarebytes anti-malware ile bilgisayarı taramak svchost.vbs Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor sorunu çözüyor: Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Bende @hakan bilgilendirmesi ve yol göstermesine ilaveten sana problemin pratik ve kolay yoldan çözümü için sistemi problem öncesi bir zamana geri yüklemeyi ve sistemde detaylı virüs / zararlı yazılım taraması yapılmasını tavsiye edebilirim. Eğer şartlarında müsaitse kolay ve problemsiz çözüm olabilir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Virüs ve zararlı yazılımlar taraması için;

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Şu linki kontrol etmende fayda var: Windows 10'da Windows Script Host svchost.vbs hatası

      svchost.vbs dosyası Visual Basic dili ile yazılmış ve Windows'a ait olmayan bir komut dosyasıdır. Bu da svchost.vbs dosyasını yüksel ihtimalle zararlı bir yazılıma ait dosya ya da virüs yapıyor.

      Düzenleme: Şu programlardan bilgisayarına uygun olanı Masaüstüne indirip çalıştırır mısın?

      Farbar Recovery Scan Tool (64 bit)
      Farbar Recovery Scan Tool (32 bit)

      Programı çalıştırdığında Scan butonuna bas. İşlem bittiğinde sana bir rapor dosyası oluşturacak. FRST.txt dosyasının içindekileri buraya gönder.

      hakan hakan (15424)
      6 yıl önce cevaplandı

      @temmuz @hakan çok teşekkürler daha o hatayı almıyorum. Verdiginiz önerilerden Malwarebytes bunu denememiştim. Tekrardan teşekkürler

      bar497 bar497 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Geçmiş olsun. temmuz 6 yıl önce