Synaptics.exe trojan virüsü nasıl silinir?

Tüm antivirüs programları ile bilgisayarımı taradım fakat siliyorum yine geliyor siliyorum yine geliyor hatta kökden silmeye çalışdım fakat silmedi halen daha uğraşıyorum fakat bu virüs hiç bir türlü silinmiyor ne yapmam gerekiyor.

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Synaptics.exe virüsün adı değil. Dosyanın adı. C:\ProgramData\Synaptics klasöründe bulunan  Synaptics.exe dosyası aslında  Synaptics Pointing Device Driver yani laptop gibi bilgisayarlardaki dokunmatik yüzey için gerekli sürücüdür.

    Fakat bazı antivirüs programları mesela Hitman Trojan, Kaspersky Backdoor.Win32.DarkKomet.hqxy, TrendMicro TROJ_GEN.R011C0OJ517 virüsü olarak bu dosyayı tespit ediyor.

    Bahsettiğim yol üzerindeki dosya virüs değil. Bu programlar hatalı tespit yapıyor. Virus total üzerinde bu dosyayı taratmanda fayda var. Bu dosyayı silersen dokunmatik yüzey çalışmayabilir. Bilgisayarda hatalara sebep olabilir. Elbette bu dosyaya virüs bulaşmış da olabilir.  Bunu anlamak için virüs total üzerinde tarama yapman faydalı olur.

    hakan hakan (15409)