Synaptics PS/2 Port Touchpad Sorunu

merhaba arkadaşlar bu sorunu eskidende yazmıştım fakat hala çözemediğim için tekrar detaylı bir şekilde yazmak istiyorum bilgisayarı HP marka windows 10 işletim sistemine sahip başlıkta gördüğünüz Synaptics PS/2 Port Touchpad aygıtında hep bir ünlem var hiç düzeltemedim en son sürümüne güncelledim olmadı başka sürümler kurdum gene olmadı kuruyorum sorunsuz şekilde kurulum gerçekleşiyor yeniden başlatıyorum gene çalışmıyor denetim masasından fareye tıklıyorum ordada sanki hiç kurmamışım gibi dokunmatik yüzey aygıtı gözükmüyor fare özelliklerinde normalde bende eskiden 6 tane sekme olurdu şimdi 5 tane var yani synaptics sekmesi yok ne kadar güncellesemde olmadı bilgisayara format attım gene olmadı ayrıca sorun durduk yere ortaya çıktı anlam veremiyorum donanımsal olduğunu düşünmüyorum valla ortada kaldım lütfen varsa bir bilginiz yardım edin eskiden klavyedede olmuştu ikisi birden aynı şekilde bozuldu ama klavye düzeldi o düzelmedi üzerini yumuşakça sildim bilgisayarın kendi silici setiyle gene düzelmedi şuan sizin cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

  • ha birde aygıta tıklayınca şu çıkıyor: Aygıt yok, düzgün olarak çalışmıyor veya sürücülerinin tamamı yüklenmemiş. (Kod 24) nizi666 7 yıl önce
  • güncelleme yapınca çalışıyor , bilgisayar yeniden başlayınca yeniden sorunmu yaratıyor ? Yoksa güncelleme yapsan dahi çalışmıyormu ? @nizi666 blackheaven 7 yıl önce
  • yok hiç çalışmıyor @blackheaven nizi666 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Açıkçası ben Touchpad'inizde temassızlık olduğunu ve sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum. Daha öncede klavyede oldu sonra düzeldi demişsiniz.Bunlar kendi kendine bozulup düzeliyorsa temasssızlık var demektir. Touchpad'iniz hiç düzelmiyorsa büyük ihtimal bozulmuştur.Tüm sürümleri denemişiniz format atmışınız sorununuz düzelmemiş . Aslında cevap burda saklı .

BİOS ayarları ile hiç oynadınızmı ?

İnternetten bir araştırma yaptım sizin için. Bir kişi bu sorunu BİOS güncellemesi ile çözmüş. Bir ihtima BİOS'unuz güncel değilse son sürüme güncelleyerek sorunu çözebilirsiniz.BİOS işleri sıkıntılıdır onuda belitmek isterim. Güncelliceğiniz sürümü detaylı bir şekilde internetten araştırma yapmanızı öneririm.Ama şöyle bir düşünce de var . Daha önce çalışıyordu ve bios aynı biostu . Şimdi farklı bir sürüm biosa geçince çalışacak olması ne kadar doğru bir bilgi bu konuda düşünceliyim.

Ben yinde sözümün arkasındayım . Sorununuz donanımsal .

blackheaven blackheaven (728)
7 yıl önce cevaplandı

  • tamam teşekkür ederim artık zaten bende öyle düşünmeye başladım ki bios güncellemesi yapmıştım aydınlattınız beni teşekkürler nizi666 7 yıl önce
  • Rica ederim :) @nizi666 blackheaven 7 yıl önce