SysMenu.dll hatası

Bilgisayarı her açtığımda \System\SysMenu.dll başlatmada sorun. Belirtilen modül bulunamadı. Hatası alıyorum.

SysMenu.dll dosyadı nedir? Neden bilgisayar her açıldığında karşıma SysMenu.dll hatası geliyor?

SysMenu.dll hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SysMenu.dll nedir?

    SysMenu.dll Goobzo şirketi tarafından geliştirilmiş bir yazılıma ait bir dosyadır. Bu yazılım PUPs yani Potansiyel olarak istenmeyen bir yazılımdır. Genel amacı reklam görüntülemektir. SysMenu.dll dosyasy bazı anti-malware yazılımlar tarafından MalSign.Skodna.A8D, TROJ_GEN.F47V1127 gibi adlar ile tespit edilirler.

    SysMenu.dll hatasının sebebi nedir?

    SysMenu.dll Belirtilen modül bulunamadı hatasının sebebi bilgisayarınıza Potansiyel olarak istenmeyen bir yazılımın yüklenmiş olmasıdır. Bu yazılım muhtemelen başka bir ücretsiz yazılım ile birlikte gelmiştir.

    Yakın zamanlarda yüklemiş olduğunuz ücretsiz oyun veya programlar SysMenu.dll hatasının sebebi olabilir.

    SysMenu.dll  hatasının çözümü nedir?

    SysMenu.dll hatasının çözümü için öncelikle bilgisayarınızaki potansiyel olarak istenmeyen yazılımları temizlemeniz gerekmektedir.

    Yüklü olan programlada YouTube Accelerator by Goobzo gibi bir program varsa kaldırın.

    Daha sonra bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile taratın.

    Öncelikle Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes  anti-malware nasıl kullanılır? linkinde anlatılan Malwarebytes anti-malware programını indirin ve linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı tarayın.

    Daha sonra çifte kontrol için aşağıdaki adımı izleyin.

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?  linkinden Emsisoft anti-malware indirin ve kurun.  Linkte ayrıca Emsisoft anti-malware nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?  kurulumundan sonra mutlaka güncelleme yapmasını bekleyin.

    Daha sonra başlangıçta çalışan uygulamaları Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım? linkinde anlatıldığı gibi kaldırın.

    murat murat (12492)