System.exe nedir? System.exe virüs mü?

Görev yöneticisinde System.exe adında bir dosya var. Tam yolu C:\Program Files (x86)\Microsoft\Setup\System.exe olarak görünüyor ve CPU'nun %25 ini kullanıyor.

System.exe nedir, virüs olabilir mi?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     C:\Program Files (x86)\Microsoft\Setup\System.exe yolu altındaki system.exe dosyası virüse ait dosyadır.  Coin Miner virüsü olan bu yazılım bilgisayarda monere adlı kripto para üretimi için çalışır ve aşırı CPu kullanır.

    Aşağıdaki yazılımlar  C:\Program Files (x86)\Microsoft\Setup\System.exe dosyasını virüs olarak tespit edip temizleyebilir:

    F-Secure  Heuristic.HEUR/AGEN.1134782

    AVG Win64:CoinminerX-gen [Trj]

    Malwarebytes Trojan.BitCoinMiner

    Microsoft PUA:Win64/CoinMiner

    Emsisoft Trojan.GenericKD.45361124 (B)

    Bu programlardan biri ile virüs taraması yaptığında system.exe dosyası virüs olarak tespit edilip temizlenecektir.

    alattin alattin (16984)