System fazla CPU kullanıyor, nasıl çözebilirim?

Merhaba, benim işlemci genel olarak boştayken %1'dir ama birkaç gündür system fazla işlemci kullanmaya başladı. Nedeni ne olabilir ve ne yapmam lazım? Sürekli fanlar dönüyor. Bilgisayar laptop olduğu için canımı sıkıyor.

Edit: Malwarebytes, HitmanPro ve Windows Defender ile tarattım ki belki mining yapıyorlar bilgisayarımda diye düşündüm ama temiz çıktı. Bu arada bir şeyi fark ettim görev yöneticisini açıcanca sanki bir anda systemde ki CPUkullanımı artıyor gibi. Ya da gecikme oluyor bilmiyorum.

lastedward lastedward (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CMD’yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow yazıp enterla. İşlem bitince sistemi yeniden başlat.

    Çipset, Ekran kartı ve Windows güncellemelerini kesinlikle yap. BIOS güncellemesini yapmayı da unutma.

    CMD’yi yönetici olarak çalıştırıp sırasıyla;

    1. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
    2. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

    yaz ve işlem bitince sistemi yeniden başlat.

    CMD’yi yönetici olarak çalıştırıp chkdsk E: /r /f yazıp enterla. Buradaki E: sürücünüzü ifade ediyor C ise C:, D ise D: yazacaksın.

    Aşağıdaki iki zip dosyalarını indirip masaüstüne içerdikleri .bat dosyalarını atıp çalıştır.

    Sistem geri yüklemeyi günümüz zamanından bayağı bir öncesine alıp dene, tabii sistem geri yükleme noktası var ise.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • yok hocam her şeyi denedim hiçbiri sorunu çözmedi bende sıfırladım öyle çözdüm sorunu. lastedward 2 yıl önce