System.IO.FileNotFoundException: 'Newtonsoft.Json hatası

Asp.Net MVC uygulaması lokal sistemde çalıştırılırken aşağıdaki hatayı veriyor:

'/' Uygulamasında Sunucu Hatası.

'Newtonsoft.Json, Version=4.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' dosyasını veya derlemesini ya da bağımlılıklarından birini yükleyemedi. Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

Açıklama: Geçerli web isteği yürütülürken işlenmemiş özel durum oluştu. Lütfen hata ve kod içinde kaynaklandığı yer hakkında daha fazla bilgi almak için yığın izlemesini gözden geçirin.

Özel Durum Ayrıntıları: System.IO.FileNotFoundException: 'Newtonsoft.Json, Version=4.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' dosyasını veya derlemesini ya da bağımlılıklarından birini yükleyemedi. Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor. hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    'Newtonsoft.Json, Version=4.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' dosyasını veya derlemesini ya da bağımlılıklarından birini yükleyemedi. Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor. hatasının çözümü için şunları yapın:

    1. Visual Studio içinde projenizin Referanslar bölümünü sağ tuşla tıklayın.
    2. Manage Nuget Packages bölümünü tıklayın.
    3. Arama bölümüne Newtonsoft yazın ve paketi aratın.
    4. Çıkan Json.NET paketini tıklayın.
    5. Install butonuna basararak paketi yükleyin.

    Json.NET oaketini yükledikten sonra hata almadan projeyi çalıştıracaksınız.

    alattin alattin (16999)