System thread exception not handled windows 8 hatası

Windows 8 yükü bilgisayarda, bilgisayarı açtığımda system thread exception not handled mavi ekran hatası alıyorum ve  bilgisayar yeniden başlıyor.

Bilgisayar system thread exception not handled windows 8 hatası yüzünden hiç açılmıyor.

Windows 8 system thread exception not handled hatasının çözümü nedir?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    System thread exception not handled windows 8 hatası ile çalıştığım şirkette bolca karşılaştım. Şu şekilde bir çözüm oluşturmuştum sizinle paylaşayım.

    System thread exception not handled windows 8 hatasının çözümü için şunları deneyin:

    System thread exception not handled windows 8 hatasının temel sebebi güncel olmayan sürücü veya dosyaları zarar gören bozulan sürücülerdir. Ayrıca bazı yazılımlar bu hataya sebep olabilir. Özellikle hata ile karşılaşmadan önce yüklediğiniz güncellediğiniz anti-virüs, firewal gibi yazılımlar varsa bunlardan da şüphenelebilirsiniz.  System thread exception not handled windows 8 hatasına sebep olan en temel sürücüler şunlar, ilk şüphelenmeniz gerekenler:

    • Ekran kartı sürücüleri
    • Ağ kartı, Kablosuz ağ adaptörü sürücüleri
    • Bios yazılımı

    System thread exception not handled windows 8 hatasında temel sorun bilgisayarın hiç açılamıyor olması. Bunun için Windows 8'de güvenli modu aktif hale getirlmelisiniz.

    1. Bilgisayarı Windows 8 önyükleme (kurulum) DVD'si ile açın. Kurulum DVD'si yoksa bir şekilde USB Bellekte Windows 8 kurulum USB'si temin etmelisiniz.
    2. Bilgisayarı Windows 8 DVD diski ile açtığınızda Windows Kurulum ekranı gelecektir İleri seçeneğini seçin
    3.  Sonraki ekranda Bilgisayarı Onar (Repair your computer) seçeneğini seçin
    4. Bir seçenek seçin ekranında Sorun Gidermeyi seçin.
    5. Gelişmiş Seçenekleri seçin.
    6. Komut satırını seçin
    7. Komut satırında C:  yazın ve enter tuşuna basın.
    8. Komut satırınsa şu komutu  yazın ve enter tuşuna basın
      BCDEDIT /SET {DEFAULT} BOOTMENUPOLICY LEGACY
    9. Bu işlemden sonra ekrana "İşlem başarı ile gerçekleşti" mesajı gelecektir.
    10. Exit yazın ve enter tuşuna basın.
    11. Bir seçenek seçin ekranında Devam'ı tıklayarak Windows 8 yeniden başlatın.
    12. Bilgisayar yeniden başlamadan sürekli F8 tuşuna basın Gelişmiş Açılış Seçeneklerini yakalamalısınız.
    13. Bu ekranda Güvenli Modu seçin

    Windows 8 bilgisayarı güvenli modda açtınız. Şimdi yapılması gereken sürücülerin güncellemedi ve yniden yüklenmesi.

    1. Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sistem yolunu izleyin.
    2. Resimde gösterildiği gibi ekran sürücüyü kaldırın.
      Windows 8 aygıt yöneticisi
    3. Kaldırma işleminden sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu aşamadan sonr bilgisayarınız normal açılır ve System thread exception not handled windows 8  hatası almazsanız, ilk yapmanız gereken şey sürücülerin güncelliğini kontrol etmek olmalı. İşi sağlama almak için sürücüleri kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.

    System thread exception not handled windows 8 hatası almadan önce yüklediğiniz veya güncellediğiniz bir yazılım varsa onu kaldırmayı da deneyebilirsiniz.

    System thread exception not handled windows 8  hatası ile karşılaştığım vakalarda benim en çok rastladığım durum güncel olmayan veya Windows 8 uyumlu olmayan ekran kartları idi. Güncel olmayan sürücüler  maalesef bu tür sorunlara yol açıyor.

    Bir diğer düşük de olsa virüs veya malware yazılımlar da System thread exception not handled windows 8 hatasına sebeb olabiliyor.  Yine de bir sistemde virüs taraması yapmanızı öneririm.

    Her zaman önerdiğim programlardan: Malwarebytes anti-malware  nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır?  ile bilgisayarınızı tarayabilirsiniz.

    hakan hakan (15409)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Çok faydalı oldu. Teşekkür ederim Hakan bey. mavibilgisayar 9 yıl önce

    Bootable cd yi takınca da aynı hatayı alıyorum ne yapmalıyım?

    F8 ile başlangıç menüsüne giriyorum ama güvenli modda başlat diyince de aynı hatayı alıyorum..

    çıldırmamak işten bile değil..

    ajan83 ajan83 (1)