System volume information nedir, ne işe yarar?

Flash belleğimde System volume information adlı dosya gördüm önemli bir dosya mı?

System volume information dosyasını silsem bir şey olur mu?

System volume information nedir?

System volume information ne işe yarar?

arda3781 arda3781 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    System Volume Information  nedir?

    System Volume Information klasörü aslında sistem geri yüklemenin bir parçasıdır. Sistem geri yükleme aracı bilgisayarınızı belirli zaman aralıklarına geri döndürmeye yarar. Bilgisayarını yeni bir günecelleme, bir sürücü yüklediğindeyükleme tarahinde bir geri yükleme noktası oluşturur.

    System Volume Information klasöründe işte bu geri yükleme noktaları ile ilişkili bilgiler bulunur.
    Sistem geri yükleme özelliği açıksa bilgisayarınızda System Volume Information klasörünü görebilirsiniz.
    System Volume Information klasörü varsayılan olarak gizli bir klasördür.

    System Volume Information klasörünü silmeli miyim?

    System Volume Information klasörünü silmeyin. Bu bir sistem klasörüdür. System Volume Information klasörünü silmek size bir şey kazandırmaz. Silmek istediğinizde erişim engellendi hatası ile karşılaşırsınız.

    Windows ortamında tüm sürücüler hatta USB sürücüler System Volume Information klasörüne sahiptir.

    NTFS dosya sistemine sahip olan sürücülerde System Volume Information klasörü herkesin erişimine kapalı bir klasördür. Bu yüzden System Volume Information klasörü içine göz atamazsınız.

    System Volume Information klasörüne girmek istediğinizde Erişim engellendi şeklinde bir mesaj alırsınız. Bunun sebebi klasöre erişim yetkisinin olmamasıdır. Bu normal bir durumdur.

    hakan hakan (15424)