system.web.webPages.razor/host için yapılandırma bölümü işleyicisi oluşturulurken hata oluştu: 'System.Web.WebPages.Razor, Version=2.0.0.0

Web uygulamamı Framework 4.0'dan Framework 4.7 sürümüne yükselttim.  Yükseltme sırasında bir hata almamama karşılık uygulamayı çalıştırdığımda şu hatayı alıyorum.

 system.web.webPages.razor/host için yapılandırma bölümü işleyicisi oluşturulurken hata oluştu: 'System.Web.WebPages.Razor, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35' dosyasını veya bütünleştirilmiş kodunu ya da bağımlılıklarından birini yükleyemedi. Konumlandırılan bütünleştirilmiş kodun bildirim tanımı bütünleştirilmiş kod başvurusuyla eşleşmiyor. (HRESULT özel durum döndürdü: 0x80131040)

Satır 4:    <configSections>
Satır 5:      <sectionGroup name="system.web.webPages.razor" type="System.Web.WebPages.Razor.Configuration.RazorWebSectionGroup, System.Web.WebPages.Razor, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35">
Satır 6:        <section name="host" type="System.Web.WebPages.Razor.Configuration.HostSection, System.Web.WebPages.Razor, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35" requirePermission="false" />
Satır 7:        <section name="pages" type="System.Web.WebPages.Razor.Configuration.RazorPagesSection, System.Web.WebPages.Razor, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35" requirePermission="false" />
Satır 8:      </sectionGroup>

UYR: Bütünleştirilmiş kod bağlama günlük kaydı kapatıldı.
Bütünleştirilmiş kod bağlama hatası günlük kayını etkinleştirmek için, [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog] (DWORD) kayıt defteri değerini 1 olarak ayarlayın.
Not: Bütünleştirilmiş kod bağlama hatası günlük kaydıyla ilişkili bazı performans cezası vardır.
Bu özelliği kapatmak için [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog] kayıt defteri değerini kaldırın.

Bu sorunu nasıl çözerim?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu hatayı çözmek için şu işlemi yapabilirsin:

    View klasöründe web.config dosyasını bul.  aşağıdaki gibi version değeri 2.0 olan satırlar göreceksin. Bu satırlardaki versiyon değerini 3.0 yap.

    <configSections>
    <sectionGroup name="system.web.webPages.razor" type="System.Web.WebPages.Razor.Configuration.RazorWebSectionGroup, System.Web.WebPages.Razor, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35">
      <section name="host" type="System.Web.WebPages.Razor.Configuration.HostSection, System.Web.WebPages.Razor, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35" requirePermission="false" />
      <section name="pages" type="System.Web.WebPages.Razor.Configuration.RazorPagesSection, System.Web.WebPages.Razor, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35" requirePermission="false" />
    </sectionGroup>

    Uygulamanı derle ve çalıştır. Sorun çözülecektir.

    alattin alattin (16984)