System32 Malware Virüsü "Belirttiğiniz dosya adı geçersiz ya da çok uzun"

Merhabalar. Bilgisayarımda tarayıcıma bulaşmış bir reklam virüsü var. Tarayıcımın performansını inanılmaz şekilde düştü ve kullanılamaz hale geldi. Tarayıcıyı kaldırıp yeniden yüklemem veya başka bir tarayıcı yüklemem sorunu çözmedi. Bilgisayarı önce Emisoft AntiMalware ile tarattırdım. Bulduğu dosyalardan birisi syste32->drivers'da ve "a191a6f5fbf27d20.sys" isimli bir dosya. Bu dosyayı silmek istediğimde "Belirttiğiniz dosya adı geçersiz ya da çok uzun" şeklinde bir hata verdi. Bu dosyayı "Eraser", "Unlocker" ve "Delete Invalid File" ile silmeyi denedim. İlk ikisi silmedi. "Delete Invalid File" ile de dosyayı göremedim. (Güvenli modda da denedim olmadı.) Adw Cleaner ile taradım bilgisayarı yine olmadı. system32->drivers klasöründeki bu dosyadan oldukça şüpheleniyorum. Format atmayı düşünüyorum artık. Ne yapmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz?

mmt1357 mmt1357 (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    sizin tespit ettiğiniz virüs tarayıcı virüsü değil  başka bir virüs tarayıcı virüsü drievers dosyasında olmuyor

    groupplcyuser veya adobe içersinde oluyor genellikle veya görev zamanlayıcı zaman kitaplığında exe dosyası oluyor her pc açılışta aktif oluyor

     malware temizleme programı indirin  tarama yaptırın http://http://go.trendmicro.com/housecall8/HousecallLauncher64.exe

    hitman pro indirin tarattırın tarayıcı virrüsleri için http://www.gezginler.net/indir/hitmanpro.html

    yine kalkmıyorsa artık elle kaldırılması gerekir

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Hitmanpro isimli program dosyayı silmeyi başardı. Bir sürü program denemiştim ama olmamıştı. Çok teşekkür ederim. mmt1357 8 yıl önce
    • bende teşekür ederim önemli değil sorunlarınız için herzaman yazabilirsiniz candan 8 yıl önce