Tablet Dokunmatik Ayarları, Kalibrasyon Sıkıntısı

Merhaba arkadaşlar. Kawai model bir Windows tabletim var. Windows güncellemesi yüzünden dokunmatik ayarı bozuldu. Alette sıkıntı yok, düzgün çalışıyor. Ama ekranda sağ tarafa basıyorsan soldan bir şeye tıklıyor, soldan basıyorsun aşağı basıyor vs. Windowsun dokunmatik ayarlar kısmına giriyorum kalibrasyon ayarı için. Köşelerdeki artılara basarak ayarı yapmam gerekiyor ama sıkıntı şu ki bir artıya basarken alet sağa basıyormuş gibi gösteriyor bir sonraki artıya geçemiyorum. Zaten kalibrasyon yapmanın amacı basılan artıyı yeni ayar olarak kabul etmek ama yemiyor niyeyse. Bunu nasıl çözebilirim?

erdem07 erdem07 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Olası çözüm önerileri:

    Sorun Gideriyici çalıştırma

    Arama kutusuna Sorun Gider yazıp gelen ekrandan Donanım ve Aygıtları seçin ve sorun gidericiyi çalıştırın.

    Dokunmatik ekranı devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirin

    Aygıt Yöneticisi'ni açın ve İnsan Arabirim Aygıtları altında bulunan HID uyumlu dokunmatik ekran aygıtını sağ tık yapıp devre dışı bırakın, daha sonra yine sağ tık yapıp etkinleştirin.

    Sürücüleri güncelleyin

    Aygıt Yöneticisi'ne girip HID uyumlu dokunmatik ekrana sağ tık yapıp "sürücü yazılımını güncelleştir" seçeneğine tıklayarak dokunmatik ekran sürücüsünü güncellemeyi deneyin.

    omercik omercik (9418)