tablet rootlanma sırasında virüslerin hangi siteden geldiğini görebilir miyim ?

Virüslü tablet rootlanma sırası ya da öncesinde virüs gelen sitenin adını öğrenebilme gibi bir şansım var mı ?

dnz03 dnz03 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tablet'e Root atmak ile virüs arasında bir bağlantı yok.

    Fakat Root edilmiş tabletler virüslere daha savunmasız durumda. Android için aslında durum çok kritik.

    Örneğin Google play üzerinden bir uygulama indirdiniz, bu uygulama gizlice başka bir uygulama indirip, tableti Root edit virüs bulaştırabiliyor.

    Google Play bu anlamda pek çok virüs barındırıyor. Bunları tespit etmek şuan için imkansız gibi.

    hakan hakan (15424)