Tablet veya telefondaki reklam virüsü nasıl temizlenir?

Eskiden sorulmuş bir soru fakat mobil için cozum goremedim.Google Chrome'da hangi web sitesinde olursam olayım sürekli reklamlar çıkıyor ve bu reklamları reklam engelleyici programlar ile durduramıyorum.Denmis.Bende de aynı sorun var ve tarama uygulamalarında bir sorun cıkmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

elifkaraatas elifkaraatas (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome mobil virüsü denilen reklam yazılımlarını tespit etmek için bir kaç test yapmalısınız.

    Öncelikle reklam virüsleri telefonunuzda 3G ile bağlıyken çıkıyor mu?

    Yoksa sadece Wi-fi üzerinden bağlıyken mi karşılaşıyorsunuz?

    Eğer sadece Wi-fi üzerinden telefonda reklamlar ile karşılaşıyorsanız o zaman Adsl modeminizde bir güvenlik açığı var demektir. Özellikle eski modem adsl modemlerde karşılaşılan bir durumdur. Çözümü ise yeni bir adsl modem almak.

    3G veya wifi fark etmiyor sürekli reklamlar ile karşılaşıyorsanız telefonunuzda bir malware program yüklü demektir.

    Özellikle Google Play üzerinden indirdiğiniz ücretsiz oyun ve programlardan herhangi birisi bu reklamları çıkarıyor olabilir. Bu sebepten öncelikle telefondaki reklamlardan kurtulmak için sonradan yüklediğiniz programları sırası ile kaldırıp reklam çıkıyor mu kontrol etmelisiniz.

    Bu tür programları antivirüs programları tespit edemez. Çünkü teknik olarak virüs değillerdir.

    Telefondaki reklamlardan kurtulmanın tek yolu,

    • Ayarlar (Settings)
    • Uygulamalar (Apps

    altındaki uygulalardan, ücretsiz program, oyun vs gibi programları tek tek kaldırmalı ve reklamlar hâlâ çıkıyor mu kontrol etmelisiniz.

    alattin alattin (16999)