Tablet yada telefon şarjda iken kullanmak ne gibi zararlar yaratır ?

Tablet  yada telefon şarjda  iken  kullanmak  ne  gibi  zararlar  yaratır ?

mat7 mat7 (336)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    tablet veya telefonun ömrünü azaltmaktadır fazla şarjda kullanmayınız zarara uğrayabilirsiniz ve üstelikte batarya sağlıksız çalışır çabuk ısınır. telefon şarjdayken bununlada kalmaz telefonda birisiyle konuşurken bataryanın bir çok ünitesi zarar görmektedir.Telefonun patlamaya kadar yolu vardır hem şarj azalır hem artar o yüzden telefon veya tabletin fazla hızlı şarjı dolmaz. bu arada telefonunuz sahte veya şarj sahte ise daha zarara uğrayabilirisiniz. Şarjdayken çok bakmak istiyorsanız yapacak bir şey yok ise çok kaliteli bir tane şarj aleti almanız önerilmektedir.

    bu arada telefonunuz ve şarj ınız için en güvenli olan şey ise 2 yılda bir şarj aletinizi değiştirmenizdir.

    Bu soruyu sorduğunuz için asıl ben teşşekür ederim

    ardaq ardaq (-85)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Aradığım cevap buydu bende çok teşekkür ederim. Bu soruyu özellikle şarjda iken tablette ve telefonda oyun oynayanlar için sordum . Çünkü doğru olmadığını biliyordum . mat7 7 yıl önce

    Bu konuda çeşitli görüşler olabilir ama bana kalırsa zararı yok. Eğer telefon %100 dolduktan sonra bile şarja takılı kullanmaya devam ediyorsanız işte o zaman zararlı olabilir.

    Bataryayı mümkün olduğunca az fişe takmaya çalışın.Mesela telefonunuzda %70 şarj var fişe takmayın, kurcalayın azalsın %30 olsun fişe takın tamamen dolunca çıkarın.Az şarjınız varsa telefonu fişte kullanın, ama yeterli şarzınız varsa telefonu boşuna fişe takmayın.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim. Peki tablet aynı mı ? Ve sizce şarj olurken patlama tehlikesi yok mu ? mat7 7 yıl önce
    • Orjinal şarj aleti kullanıyorsanız patlama vs. gibi durumlar yaşanmasına ihtimal vermiyorum. Tablet veya telefon fark etmeyecektir. ismailsarp 7 yıl önce
    • Telefon ve tablet üreticileri bunu düşünerek piyasaya sürüyorlar ürünlerini. Artık böyle lafların birçok şehir efsanesi. Eğer çin malı veya orjinal olmayan bir şarj aleti kullanmazsanız birşey olmayacaktır. ismailsarp 7 yıl önce