Tabletim Kendi Kendine Kapandı ve Şarjı Sıfırlandı

Merhaba, Tabletimin(Concord C-777) şarj aletinin içindeki kablolar soyulmuştu. Teller görünüyordu ve şarj dolmuyordu. Bende Telefonumun şarj aletini kullanmaya başladım. Dün Tabletimin şarjı %81'yken biraz bıraktığımda ve tekrar aldığımda açılmadığını gördüm. Şarja taktığımda sıfırlanmıştı. %6'da bıraktım ve 2 Günde şarjı azalan Tabletin dünden beri şarjı azalmadığını gördüm. Elime aldığımda biraz ağır gibime geldi. Nasıl bir yol izlemeliyim?

soner25 soner25 (3)
4 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    USB port uzerinden veya Type - C üzerinden şart ettiğini düşünüyorum. Bu durumda farklı bir şarj cihazı ile şarj etmek sorun olmamalı. Çünkü çıkış voltajları aynı.  Tabletinin bataryası ölmüş olabilir.  Şarj birden boşalıyorsa, tablet açılmıyorsa batarya ölmüş demektir. Bu durumda yeni batarya gerekir.

    Son olarak başka bir şarj aleti ile tablet kapalı durumdayken şarjda bırakmayı deneyebilirsin. Şarj alıp almadığını başka bir şarj cihazı ile tekrar test etmekte fayda var.

    murat murat (12492)
    4 ay önce cevaplandı

    • Tabletin şarj aleti; İnput: 0.3A Output: 5V - 1500mA. Telefonun şarj aleti: İnput: 0.35A Output: 5.0 - 2.0A. Biraz farklılıklar var. Kapalı haldeyken şarj doluyor ve açılabiliryor bunda sorun yok. soner25 4 ay önce
    • @soner25 peki sorun ne şuan tam olarak? Açılmama bir defa mı oldu? Şimdi normal açılıp kullanılabiliyor mu? sorunu tekrar okudum ama tam anlayamadım. murat 4 ay önce
    • Bataryayı tekrar doldurdum. Şu anda sorun yok gibi görünüyor. Açılmama bir defa oldu. Farklı şarj aleti kullandığım için. Önlem alınabilir mi diye soru sordum. soner25 4 ay önce
    • @soner25 bataryada şişme var mı? Kapağı söküp bataryayı görebiliyor musun? Şişme varsa bu bir sorun olabilir. Bataryayı değiştirmen gerekir. Normalde telefonun şarj aleti ile şarj ettiğinde bir sorun olmaması gerekir. Akım değeri sadece şarj süresini etkiler. Önemli olan Volt değeri. Fakat orijinal olmayan bir şarj adaptörü ise düzensiz voltaj sağlıyor olabilir. Bu da sorunlara yol açabilir. murat 4 ay önce
    • Hayır. Yok gibi görünüyor. Eski tabletten kalma input-output değerleri nerdeyse aynı şarj aleti buldum. Onunla şarj etmeyi deneyeceğim. Teşekkür ederim cevaplar yazdığınız için yormuş oldum. soner25 4 ay önce