Tabletim kullanırken aniden kapanıyor

Garantisi yok(bitti). Mesela oynuyorum tablet ile ya da İnternet'te geziniyorum birden kapanıyor. Şarjda takılı iken kapanma ise yüzde 10 ama dediğim gibi şarjda değilken oynarken kapanıyor. Ayrıca şarjı çok çabuk doluyor. Format attım, güncelleme kontrol ettim sorun hala aynı ne yapabilirim?

Yardım edecek var m? :dd

cengo42 cengo42 (5)
6 yıl önce sordu

  • yardım edecek var mı? cengo42 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Tabletinin maalesef pili bitmiş (ömrünü tamamlamış). Yenisini almalısın.

Yeni pil (batarya) alır takarsın. Yine benzer problemler olursa tableti fabirika ayarlarına geri alırsın düzelir, hiç bir şeyi kalmaz.

Edit:

Tabletin arka kapağı nasıl açılır? - videolu anlatım (tıkla)

"Tablet arka kapak açma" Google araması sonuçları (tıkla)

Tablet Bataryaları Nasıl Değiştirilir Tabletlerdeki Pil sorunları - vdeolu anlatım (tıkla)

"Tablet pili değiştirme" Youtube araması sonuçları - (tıkla)

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • hocam tabletin arkasını nasıl açacağım ki? cengo42 6 yıl önce
  • Bilemem. Arka kapağı açmak için ya vidaları vardır yada telefonlarda olduğu şekilde tırnakları.. Açamıyorsan birilerinden fiili yardım almalısın yada bir serviste, telefon tablet tamircisinde bunu yaptırırsın (Pil değişikliğinide onlar yaparlar). @cengo42 temmuz 6 yıl önce
  • arkada ne vida var nede tırnak girecek bir yer var cengo42 6 yıl önce
  • Belki kaydırmalı kapaktır sürgüsü üzerinde. Üst tarafa veya alt tarafa belki sağa, sola.. Bilemiyorum, bakmak denemek lazım. Ama sen zaten buna bir pil almayacakmısın? Götürürsün tamircisine (herhangi bir telefon-tablet tamircisine) onlar kapağı açarlar, bakarlar ve ellerinde uyumlu pil varsa takarlar. Hepsi bu yahu.. Ne uğraşıyorsun öyle kendi kendine? Kafayada takıyorsun. Hiç gerek yok bunlara, götür tamircisine olsun bitsin. Merak etme kapağı açmaya para almazlar. Sadece pil parası isterler senden @cengo42 temmuz 6 yıl önce
  • Mesjımın alt kısmına yeniden bak @cengo42 temmuz 6 yıl önce

@temmuz belirtmiş. Sorun pilden kaynaklı görünüyor. Büyük ihtimalle pil değiştirildiğinde sorun çözülecektir.  Format ve güncelleme ile sorun çözülemez.

Önerim tabletine uygun bir batarya alman veya serviste bataryasını değiştirmen yönünde olacak.Bunun dışında yazılım veya ayarla düzelecek bir sorun değil.

hakan hakan (15424)
6 yıl önce cevaplandı

  • servisi biteli 2 yıl olmuştur ben arkasını nasıl açabilirim tabletin? cengo42 6 yıl önce
  • garantisi bitmiş olabilir ama yetkii bir servisi vardır. Tabletin modeline göre nasıl açılacağı değişir. Bu konuda tecrüben yoksa hiç değiştirmeye çalışma derim. Yanlış bir işlem yaparsın sonra sıkıntıya düşersin. Telefon bataryası gibi değildir. Bütünleşiktir tablet bataryası hakan 6 yıl önce