Tabletimin şarjı hızlı tükenmeye başladı ne yapmalıyım?

Tabletimin şarjı hizli tükenmeye başladı,ne yapmaliyim?

Artık erken bitmeye başladı 1 yılı doldu zaten fazla uygulamada yok pil ömrünü nasıl uzatabilirim?

ozgurlol ozgurlol (268)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    Pil ömrü uygulama, oyunlar'dan kaynaklı olarak tükenebiliyor, Pil ömrü uzatmak için bunları yapmanızı öneririm.

    Pili bitiren durumlar
    1. İlk olarak ekran parlaklığına göz atın. Ekranınızın parlaklığı sonuna kadar ise şarjınızın çabuk bitme nedenlerinden birisi budur. Ekran parlaklığını düşürerek pil süresini uzatabilirsiniz. Ayrıca ekranın kapanma süresini de kısaltarak pil süresini artırabilirsiniz.

    2. Telefonunuzun WiFi bağlantısı sürekli açık ise şarjınız bir taraftan boşalıyor demektir. Kullanmadığınız zamanlarda WiFi’yi kapatmalısınız. Ayrıca Bluetooth da sürekli açık kalmamalı. Çünkü WiFi gibi pil ömründen yemektedir.

    3. Pil ömrünü önemli bir şekilde etkileyen durumlardan birisi de GPRS ve konum istekleridir. Eğer siz de GPS, Foursquare’de check-in yapmak veya sosyal ağlarda konumunuzu ekleme gibi işlerde GPRS’i yoğun bir şekilde kullanıyorsanız buna biraz ara vermelisiniz.

    4. Pil düşmanı diğer bir uygulama ise 3G’dir. Eğer 3G ile işiniz yoksa kesinlikle kapatın. Çünkü pil ömrünü tüketen uygulamaların başında 3G gelmektedir.

    5. Telefonunuzun arka planında çalışan uygulamalar şarjınızı gizliden gizliye tüketmektedir. Bu uygulamaları kullanmıyorsanız tamamen sonlandırınız.

    6. Son olarak titreşimleri de telefonunuzdan kaldırabilirsiniz. Çünkü titreşim ekstradan pil tüketmektedir. Bununla birlikte gereksiz bildirimleri de kapatabilirsiniz.

    Bunları kontrol etmenizi öneririm.

    Sorununuza çözüm olabildirsem lütfen cevabımın yanındaki yesil renkli daire butonu'na tıklayabilirsiniz.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bnmki tablet ama telefon yazmisssiniz :D @ilkaybaki16 ozgurlol 5 yıl önce
    • Pilin uzun ömürlü olması için ara sıra şarjın %10 gibi azalmasını bekleyip, sonra da tam şarj yapmanızı öneririm çünkü bu yöntem pilin ömrünü/şarz olma özelliğini bir miktar olumlu etkiler. Sizin Tabletinizin pili ise şarj olma özelliğini yavaşca kaybetmiş gözüküyor, yenisiyle değiştirip bu önerimi deneyebilirsiniz. muvel 5 yıl önce
    • @ozgurlol Tablet, telefon ne farkeder. Tablette de aynı, telefonda da ilkaybaki16 5 yıl önce