Takılan ek RAM'i sistem direkt olarak tanır mı?

Arkadaşlar bilgisayarımda ddr3 1333 MHZ 2gb ram var.Ramın az gelmeye başladı tıpkısının aynısını almayı planlıyorum.Sorum şu 4gb ı hemen okur mu yoksa bıos ayarlarını falan kurcalamam gerek mi.Ana kartım 2900 mhzyi destekliyor.Taksam sorun olur mu.

kullanici493759 kullanici493759 (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Eğer anakartın bu artırımı destekliyorsa BIOS'ta herhangi bir ayara gitmene gerek olmaz, sistem doğrudan algılar ve tanır.

    Ve yine eğer 2900 Mhz takarsan sistem bunu daha önce takılı olanların seviyesine düşürerek çalıştırır. Bu sebeple yeni alacağın RAM'i  -eğer eski RAM'ler ile birlikte kullanacaksan- 2900 Mhz almanın bir manası olmaz, bu yeni RAM'de sistemdeki diğer RAM'ler gibi eski Mhz hızı ile çalışır. Bu sebeplede kapasite artırımı için alacağın RAM'de yine eskiler gibi 1333 Mhz hızında olmalıdır ve bu daha doğru olur. Zira kullanabileceğininin üzerinde bir Mhz hızı ile RAM artırımına gitmek gereksiz yere daha fazla masraf yapmak sonucunu doğurur.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Kardeş benimde pc aynı özelliklere sahip

      Ddr3 1333MHz

      Biostan ayarla yinede :)

      Gözden geçir yani PC formatlık bile olablr.

      uzmanim9993 uzmanim9993 (19)
      6 yıl önce cevaplandı

        Yanıt veren herkese teşekkürle sorunum çözüldü thanks.<3

        kullanici493759 kullanici493759 (3)
        6 yıl önce cevaplandı

          Merhaba;

           Anakartın 2900 MhZ Destekliyor Olması Senin Ram Takamıyacagın anlamına gelmez

          DDR3 1333MhZ lik ram takabilirsin. Taktıktan sonra bir çalıştır bi sıkıntı falan varmı diye.

          nvidiagtx nvidiagtx (690)