Talep göndermediğim halde instagram bana şifre yenileme e-postası gönderiyor?

İnstagram neden şifre yenilemem için e-posta gönderiyor?

İnstagram tarafından gelen bu e-posta sahte mi?

İnstagram sürekli e-posta gönderiyor?

bl4lev bl4lev (790)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İnstagram uygulamasını kullanan kullanıcılarına talep göndermedikleri halde şifre yenilemeleri için e-posta gönderiliyor?

    Neden böyle e-posta alıyorum?

    İnstagram tarafından kendi başına gelen e-postalar sahte ve hesap çalmak için geliştirdikleri bir yöntemdir, siz instagram ile iletişime geçmediyseniz (instagram size kendi başına e-posta göndermez ve sizinle iletişime geçmezler)

    E-postaya gelen sahte mail başlıkları

    • şifre değiştirme maili
    • hesap onaylama maili
    • mavi tık hesap onaylama maili
    • giriş sorunları ile ilgili mail

    genelde böyle sahte e-postaları size gönderiyorlar .

    Sizi bu yollar üzerinden kandırıp güven kazanıyorlar ve giriş yapıyorsunuz, kullandığınız hesap bilgileri kötü niyetli kişilerin panelinde gözüküyor ve hesap böylece hackleniyor.

    Gerçek e-posta olduğunu nasıl anlarız?

    Yukarda belirttiğimiz gibi instagram yetkililerine siz iletişime geçmedikce onlar size e-posta atmaz veya iletişime geçmez .

    kullandığınız e-posta adresine giriş yapın

    • instagram üzerinden gelen e-postaya tıklayıp açın ve yazım hatası olup olmadığını kontrol edin .
    • e-postanın geldiği adresi kontrol edin .
    • sağ tık ile link kontrol edin instagram.com sitesine gidiyor mu inceleyin .

    Sahte mail atanlar genelde (instagram.com.nu) gibi domain alarak sizi şaşırtmaya çalışabilirler .

    Sizi instagram.com.nu gibi siteye yönlendiriyorsa sahte site olduğunu anlayın .

    ve e-posta konu başlığı yoksa fake mail gelmiştir .

    gerçek instagram e-postası (security@ mail.instagram.com) gibidir .

    • reset password sağ tık yapıyoruz en alt sağ koşede link göreceksiniz instagram.com yazdığından emin olun.

    yandex kullanıyorsanız işiniz kolaylaşıyor

    • gelen e-postaya giriş yapın koşede ''bağlantılar'' basıyoruz (instagram.com/accounts) şeklinde geliyorsa gerçek e-posta maili

    böylece gerçek olup olmadığını anlayacaksınız.

    Not: Telefon üzerinden asla açmayın genelde telefon kullanan kişiler bu sahte e-postaları gerçek sanarak hack yemişlerdir

    Siz instagramla iletişime geçmediyseniz gelen e-postaları asla açmayın hemen silin.

    bl4lev bl4lev (790)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Güzel ve bilgilendirici bir paylaşım alattin 4 yıl önce
    • @alattin teşekkürler bl4lev 4 yıl önce