Tam olarak ekran kartı modelim nedir?, Ekran kartı modelimi nasıl öğrenebilirim?

    Toplam 1 Cevap

    Çözüm1: Gpuz programında ekran kartınızın Series olarak geçtiği yazısnın yanındaki Lookup butonuna tıklayın.Açılan internet adresinde ekran kartınızın modeli ilgili bilgi bulacaksınız.Böylelikle modelinizi öğrenmiş olacaksınız.

    Üstteki çözüm işe yaramadıysa aşağıda bakınız.

    Ayrıca bilgisayarınız bir notebook olduğundan internette notebook modelinize göre arama yapabilirsiniz.​

    Ekran kartı modeli genelde bilgisayarda bulmanız biraz zor.Bilgisayarınızda örneğin ekran kartınız 7450M ise bilgisayarınzıda 7400M Series olarak geçer.Tam olarak modelini öğrenebilmek için 3.parti bir uygulamaya ihtiyacınız olacak.AIDA64 (eski adıyla everest) programı ile bilgisayarınızda bulunan donanım aygıtlarının detaylı bilgisine ulaşabilirsiniz.AIDA64 programını açtığınızda Display --> GPU bölümünde ekran kartınızın tam modelini görebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • inşallah işe yarar.Deniycem hemen.Bu arada sitesinde falan 6760 falan yazıyor ya. :( inşallah öyle değildir birde amd autodetect tool yükledim amd güncellemesi önerdi yapayımmı ? bilemiyorum yani gereklimidir ? akif52 8 yıl önce
    • denedim saol başarılı. .:) akif52 8 yıl önce
    • şu benim diğer konuyada bakarmısınız : http://uzmanim.net/soru/sizce-bilgisayarimin-ozellikleri-iyimi/61339 akif52 8 yıl önce