Tanıdığım birinden mail geldi ama mailde bu iletiyle ilgili dikkatli olun uyarısı var neden böyle bir uyarı alıyorum

Bu sabah bir mail geldi tanıdığım birinden ama mailde sarı bir zemin üzerinde "bu iletiyle ilgili dikkatli olun eren yılmaz hiçbir zaman bu e posta adresini kullanarak size ileti göndermedi" diye uyarı var altında da kimlik avı bildir ve güvenli görünüyor diye seçenekler var ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum ne anlama geliyor? Bu arada mail atan kişiyi tanıyorum ama bu mail adresiyle ilk defa mail attı

selinyldrm selinyldrm (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mail adresi kurum mail adresi mi? hakan@sirketim.com gibi bir adres mi?

    Maili gerçekten arkadaşın yolladıysa ve böyle bir kurumsal mail adresiyse mail yapılandırmasında sorun vardır.  Spf kaydında sorun varsa genelde böyle bir sorun olur.

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Arkadaşım dedim ama şu an aramız pek iyi değil ben farklı amaçla gönderdiğini düşündüm benim kişisel bilgilerime vs erişebilir diye korktum biraz. Bu arada kurum mail adresi değil kişisel mail ama normalde kullanmadığı bir mail açmış kendi adını içermiyor.. cevapladığım takdirde bir sorun olur mu acaba tereddütte kaldım selinyldrm 3 yıl önce
    • @selinyldrm yok hiç bir sorun olmaz. Cevaplayabilirsin hakan 3 yıl önce