Tanımlanamayan ağ hatası

Bilgisayarımda wifi bağlanırken Tanımlanamayan ağ hatası alıyorum. Wifi Tanımlanamayan ağ hatası nasıl çözülür?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tanımlanamayan ağ hatasını IP adresi alamadığın için alıyor olabilirsin.

    Şunları sırası ile dene:

    1. Adsl modemi kapat.
    2. Bilgisayarını kapat.
    3. Adsl modemi aç ve açılmasını bekle. ADSL, internet ışığı yandığında bilgisayarını aç.
    4. Bilgisayarın açıldığında ip adresi almış mı kontrol et. Bunu şöyle yapabilirsin.
      Windows ve R tuşlarına bas açılan pencereye CMD yaz ve enter tuşuna bas. Daha sonra buraya ipconfig yaz ve enter tuşuna bas.
      Wireless LAN adapter Wi-Fi:

         Connection-specific DNS Suffix  . :
         Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::794c:dbe2:fc26:582d%9
         IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.104
         Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
         Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1

      gibi bir ekran geliyor ve IPV4 karşısında 192.168. ile başlayan bir satır varsa IP adresi almışsın demektir ve o zaman internete girmeyi dene. Buradaki ip 10.10... gibi de olabilir.  Modem yapılandırmana göre değişir.

      Wireless LAN adapter Wi-Fi:

         Connection-specific DNS Suffix  . :
         Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::794c:dbe2:fc26:582d%9
         Default Gateway . . . . . . . . . :

      Görüyorsan o zaman IP alamadın demektir aşağıdaki işlemleri yap.

    5. Burada daha önce anlatmışım. El ile ip adresi girmelisin: Bilgisayara el ile iP nasıl girilir? bunu dene.

    6. Sorun yüksek ihtimalle çözülecektir.

    hakan hakan (15424)