Tanımlanmayan Ağ Hatası

Merhaba  İyi geceler bilgisayarımda bugün  bir problem oldu tanımlanmayan ağ hatası tanımlanıyor yazıyor ardından tanımlanmayan ağ hatası veriyor herşeyi denedim olmadı ama bir çözümü olmalı  yanımdaki arkadaş wifiden bağlanabiliyor sorun benim bilgisayarda ne olabilir acaba ?hata ne olabilir

isooula isooula (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunu bende yaşadım. Modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürüp bu sorunu çözebilirsiniz. Modeminizin reset tuşuna basarak modeminizi fabrika ayarlarına döndürebililrsiniz. Modemlerin reset tuşları markaya göre farklı yerde olabilir. Reset tuşu üzerinde "reset"  yazan küçük bir deliğin içinde olabilir. Eğer küçük bir deliğin içindeyse ince uçlu bir kalemle reset tuşuna basabilirsiniz. Reset tuşuna bastığınızda modem fabrika ayarlarına dönecek. Bağlantınız kesilecek. Çünkü modem fabrika ayarlarına

    döndüğünde kablosuz ağ adı ve şifrede fabrika ayarlarına dönecek. Modeminizin arkasında fabrika ayarlarındaki ​ "Ağ adı" ve "şifre" yazıyordur  kablosuz ağlar arasında fabrika ayarlarındaki ağ adını taşıyan ağ'a  bağlanın, şifre sorucak modemin arkasındaki şireyi girin bağlanıcaktır. İnternete erişim olucaktır.​

    Eğer kablosuz ağınızı komşu ile paylaşıyorsanız ve komşu sinyal güçlendirici kullanıyorsa onlar bağlanamıyacak  onların bağlanması için ağınızın adını ve şifresini fabrika ayarlarına döndürmeden önceki hale getirmeilisiniz. Bunu da yapmak için "başlat'a tıklayıp cmd ' yi aratın ve cmd ye girin karşınıza çıkan siyah ekran "ipconfig" yazın ağ geçidindeki rakamları noktalar dahil adres çubğuna  aynen yazın ve enter'a basın kullanıcı adı şifre sorucak modeminiz airties ise bişey yazmayın enter'a basın tp link ise  kullanıcı adına "admin" şifreye"ttnet" yazın enter'a basın modeme göre girdiğinz yerin tasarımı değişk olacak ama kurulum bölümndeki yerlere güvenliğe girerek ağ adını ve şifrenizi değiştireceğiniz yeri bulursunuz zaten ağ adını ve şifrenizi değiştirebileceğiniz yerde ağ adınız ve şifreniz açık bir şekilde yazıcaktı ordaki ağ adını ve şifreleri değiştirebilrsiniz. Değiştirdikten sonra Bağlantınız kesilecek, belirlediğiniz ağ adına bağlanıp  belirlediğiniz şifreyi girdikten sonra ağa tekrar bağlanırsınz ve internete de erişirsiniz bi hata olduysa düzeltin söyleyin ben bunu biliyorum dendim düzeldi.

    systempack systempack (3)