Tanımsız frekans hatası nasıl çözülür?

Tanımsız frekans hatası alıyorum.

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekranda hata aslında son derece açık.
    Monitör frekans aralığı: H:31-60Khz V:56-75Hz
    Fakat senin şuanki monitör frekans ayarın H:99Hz V:121Hz.
    Yani değerler monitörünün desteklediği aralığın dışında kalıyor.

    Ekran ayarlarından monitör tazeleme hızını düşürmen lazım.

    Windows 10 için şu şekilde yapabilirsin:

    1. Windows ve X tuşlarına bas. Açılan pencereden sistemi seç
    2. Daha sonra Monitörü seç
    3. Orta bölümden en altta Görüntü bağdaştırıcı ayarlarını tıkla.
    4. Monitör sekmesinden ekran yenileme sıklığını 60Hz olarak değiştir.

    Windows 7 için şu şekilde tazeleme ayarlarını yapabilirsin:

    1. Masaüstünde sağ tuşla tıkla, açılan pencereden Ekran çözünürlüğünü seç.
    2. Açılan pencereden gelişmiş ayarları seç.
    3. Son pencerede Monitör (ekran) sekmesini tıkla.
    4. Tazeleme oranını değiştir.
    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • İşletim sistemi yazmadığım için özür dilerim. Sorunu anladım ama nerden değişeceğimi bulamadım. İşletim sistemi Windows 7. @hakan oguzhan34 6 yıl önce
    • 60 Hz olarak ayarlı @hakan oguzhan34 6 yıl önce
    • @oguzhan34 sorun çözüldü mü? hakan 6 yıl önce