Tap Windows 9.9.2 nedir, zararlı mı?

Denetim Masası programlar ve özelliklerde yüklü tap windows 9.9.2 adında bir program var. Yayımcı bölümünde hiç bir bilgi yok.

tap windows 9.9.2 nedir? tap windows 9.9.2 programını kaldırmalı mıyım? Tap windows Ne işe yarar?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tap-Windows 9.9.2 nedir, zararlı mı?

    Eğer bilgisayarınıza bir VPN programı yüklediyseniz, örneğin VPN Unlimited, Hotspot shield, OpenVPN, CyberGhost gibi bir uygulama bilgisayarınızda yüklü olarak Tap-Windows 9.9.X uygulamasını görebilirsiniz. Tap-Windows zararlı bir uygulama değildir.  Pek çok VPN programının kullandığı, OPENVPN'e ait bir sürücü uygulamadır.

    VPN uygulamaları TAP-Win32 Virtual Ethernet Adapter yani sanal ethernet adaptörü oluşturmak için bu uygulamaya ihtiyaç duyarlar.  Ağ trafiğinizi daha sonra bu sanal ağ kartı üzerinden yönetirler.

    Tap-Windows 9.9.2 virüs ya da zararlı program değildir.

    C:\Program Files\TAP-Windows altına yüklenen uygulamayı eğer VPn programı kullanmayacaksanız, veya kullandığınız VPn programını kaldırdıysanız silebilirsiniz. Herhangi bir sorun olmaz. Fakat  önce VPn uygulamasını kaldırın. Eğer VPn uygulaması Tap-Windows 9.9.2 uygulamasını otomatik kaldırmazsa el ile siz kaldırın.

    murat murat (12492)