Taramadan önce rkill kullanmak mantıklımı?

Malwarebytes ile tarama yapmadan önce rkill programı kullanmak mantıklımı? İşe yararmı?

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

  • Sorunun doğru cevabı @alattin mesajındaki gibidir. Cevap kabullerinde daha iyi düşünmeli ve daha seçici olmalısın @ghostdead11 temmuz 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

RKill programının kendine göre bir tarama şekli var şöyleki RKill programı zararlı çalışan exe dosyaları üzerinde uzmanlaşmış tesbit edip durdurmayı sağlıyor  Malwarebytes ise daha kapsamlı tarama şekli var o sebebten

bir biriyle bağdaşmaz her iki programıda isterseniz kullanabilirsiniz önceliği farketmez

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

    Virüs Malware taramaları yapmadan önce Rkill kullanmak son derece mantıklı bir işlemdir. Rkill zararlı gördüğü bilinen işlemleri sonlandırır. Böylece virüs taraması sorunsuz olarak gerçekleşir.

    Özellikle eğer sisteminizde gerçek zamanlı virüs koruması yoksa ve sadece virüs taraması yapmak amaçlı gerçek zamanlı koruma barındırmayan bir yazılım çalıştırdığınızda.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Doğru cevap bu ama yanlış cevap doğru kabul edilmiş. Böyle oluncada yanıltıcı olabiliyor (bilhassada tecrübesizler için). Bu gibi haller çok oluyor uzmanım.net'te. Bence bu hususta bir çözüm düşünülmeli. Artık nasıl olabilir, bilemiyorum ama belki sıkça ikazlar yapılarak veya başka şekillerde.. Sencede öyle değilmi @alattin temmuz 7 yıl önce
    • bu durumun farkındayım. Dediğin gibi ancak uyararak, belki cevaplar altına yorumlar yazarak kullanıcıları bildilendirebiliriz. Diğer türlü moderatör hesaplar tarafından cevap kabul edilmesi de doğru gelmiyor @temmuz alattin 7 yıl önce