tarayıcı geçmişimde ki hareketliliklerin sebebi nedir?

Merhaba,

dün girdiğim adrese bu günde girmek için tarayıcı geçmişini açtım, tarayıcı geçmişinde hiç girmediğim siteler dolu birer ikişer dakika arayla girilmiş. bilgisayarı benden başka kullanan yok. Ne olabilir? bir çeşit virüs olabilir mi?

https://i.hizliresim.com/agP202.png ve daha fazlası

aserifkuzu aserifkuzu (188)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Gmail hesabın başka bir bilgisayarda ya da tablet, telefon gibi bir cihazda da tanımlı olabilir mi?  Google Chrome buradaki tarayıcı geçmişini gmail hesabı ile ilişkilendirir. Sadece bilgisayarda değil Gmail ile oturum açtığın tüm cihazlarda geçmişi kayıt altına alır.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

    • hocam telefonumda açık birde ancak birer ikişer dakikada bir site açması işkillendiriyor. kaldı ki o sitelere telefondan da girmedim aserifkuzu 4 yıl önce
    • @aserifkuzu normal değil yolladığın ekran. Malwarebytes ile bir tarama yap istersen. Bir de Chrome eklentilerini kontrol eder misin bilmediğin bir eklenti var mı? alattin 4 yıl önce
    • eklentilerde adblock idm ve translate var, bunlar hep vardı. Malwarebytes ücretsiz indirebiliyor muyum? aserifkuzu 4 yıl önce
    • Hocam malwarebytes indirip tarattım. şunun ne olduğunu bilmiyorum başka bir sıkıntı da görünmüyor https://hizliresim.com/9bvovQ aserifkuzu 4 yıl önce

    Bilgisayarında virüs ola bilir fakat bazen bir siteye girdiğinde arka tarafta yine bir site açtığı oluyor ama sen yine de şu antivirüs programları ile bilgisayarını tara

    darkcrak darkcrak (5158)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Bu dediğiniz olabilir. peki kendisi açıp kendisi kapatıyor olabilir mi? genelde açıp bırakırdı öyle siteleri aserifkuzu 4 yıl önce
    • Doğrudur bazen bir siteyi açıyor kapatıyor ama bu yöntem para kazanma taktiği reklamlar ile o sitenin sahibinin. @aserifkuzu darkcrak 4 yıl önce