Tarayıcı reklamı wonderlandans.com virüsü nasıl temizlenir?

Öncellikle Selamın Aleyküm. Arkadaşlar sıkıntım başlıkta yazdığı gibi hangi sitede olursam olayım, Google'da bile, boş bir yere tıkladğım zaman reklam atıyor. Uzmanım.net'de bu sorun modemin güvenlik açığından olduğunu okudum gerçektende modemim eskiydi gittim bugun yeni modem aldım son frimware yükledim ama sorun devam etmekte bana bir yol gösterin çok can sıkıcı ve pcde bankacılık işlemleri yapılıyor şahsen korkuyorum bilen yok mudur acaba?

Windows 7 //// modem: td-w8961n

kullanici364756 kullanici364756 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Keşke almadan uzmanim.net'te güvenlik açığı olan modemlerin listesine baksaydın. Yine güvenlik açığı olan bir modemi bulmuşsun: TD-W8961N TP-Link

    Bu listede : Güvenlik açığı olan adsl modem listesi sayfanın altında tüm modeller listelenmiş.

    Tp Link sitesine baktım. 30/06/15 tarihinde bir güncelleme yayınlamışlar. Bu güncellemede güvenlik açığı kapatılmış mı göremedim sitede.

    Panik yapmadan şu aşağıdakileri bir denemeni istiyorum. Sorun DNS kaynaklı olabilir:

    1. Adsl modemin varsayılan şifresini değiştir.
    2. DNS değiştir:

      Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

      Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?

      En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir?

    3. Tarayıcıyı resetle: Tarayıcı nasıl sıfırlanır?

    4. TP-LINK marka modemlerdeki güvenlik açığından nasıl korunurum? bu linki incelemende fayda var.

    Bu işlemlerden sonra sonucu yazarsın.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      AdwCleaner programıyla reklam virüslerini temizleyebilirsin.

      Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

      warofthe warofthe (3)