Tarayıcı üzerinden otomatik açılan reklamlar çözümü

Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 2 hafta önce bu virüs bilgisayarıma crack indirirken bulaştı ve zararlı gibi görünmese de çalışmaya başladı.Fakat ilerki zamanlarda kredi kartı kullanacağımda kendimi tedirgin hissettim.Bilgisayarımı ne kadar güvenlik yazılımıyla taratsamda kesinlikle bulamadım çözümünü.Bu virüs ya da zararlı yazılımla ilgili arattığımda Türkçe bir yazı veya paylaşım bulamadım.Bu konuyuda burada bu yüzden açmaktayım.

tylernero tylernero (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şimdi arkadaşlar öncelikle http://www.malwarebytes.com/adwcleaner/ linkinden ADWCleaner yazılımını indiriyoruz.

    Bu yazılım portabledır yani kuruluma ihtiyaç duymaz.

    (Eğer bilgisayarınız uyumluysa ComboFİX de öneririm fakat benim bilgisayarım WİN10 ve ComboFİX'in işletim sistemime desteği yok.

    Şimdi yazılımı yönetici olarak çalıştırıyoruz.

    Bilgisayarımızı taratıyoruz

    Eğer bişey bulunduysa temizleye basarak temizliyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz

    Sıradaki işlem :

    WİN+R basıp :

    Ardından böyle bir ekranla karşılaşacaksınız bu ekranda bilgisayarınız üzerinden zamanlanmış işlemleri görebilirsiniz.Bu zararlı yazılım buraya zamanlanmış işlemler gerçekleştiriyor anladığım kadarıyla bilgisayar 3 dakika kadar boşta kalınca reklam açmaya başlıyor...

    Bu ekran üzerinden tanımadığınız zamanlanmış öğeleri silin bende worldmediarek.ru vb şeyler var ben bunları siliyorum

     Bu zamanlanmış verileri silin ve bu reklamlardan kurtulun...

    Konuyu takip edicem ve güncelliycem arkadaşlar.

    Herkese iyi günler.

    tylernero tylernero (3)