Tarayıcı virüslerini silemiyorum

Tüm tarayıcımlarımda mevcut, her yolu denedim hepsini.Plumbytes anti malyware diye bir program virüslerimi buldu ama lisans satın almamı istiyor. Fark ettim ki virüslerin hepsi C/USERS/USER/APPDATA/LOCAL/GOOGLE/CHROME/USERDATA/DEFAULT un içinde ben direk o klasörü silsem sıkıntı olur mu? Direk o klosörü avast yada başka virüs programları ile tarattığımda hiçbir virüs bulanıyor bence çünkü onları virüs olarak görümüyor.Herhangi bir sitede bir yere tıkladığımda hemen reklam sayfasıan atıyor, birden fazla yeni sekme açarak.Ne yapmam lazım? Format haricinde?

jeolius jeolius (2)
6 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    USERDATA klasörünü doğrudan silebilirsin.

    Bunu yaptığında Chrome sıfırlanmış olacaktır. Bir de şu programı deneyebilirsin:

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    Tarayıcı virüslerini temizlemek için format atmana gerek yok. Bir kaç ekran görüntüsü verirsen çok iyi olur.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • 2 saniye içerisinde 4 farklı linke yönlendirdi beni. Sonunda da bahis sitesine geldim. Aşağıda fotoğrafı var. jeolius 6 yıl önce
    • http://prntscr.com/f1ib0z jeolius 6 yıl önce
    • http://prntscr.com/f1ib66 http://prntscr.com/f1ibaw virüsler bunlar nasıl silebilirim? jeolius 6 yıl önce
    • SnapDo is a browser hijacker tarayıcı korsanı ekle kaldıra bakın ordan kaldırın enson size verdiğim malware programı ile tarama yapın candan 6 yıl önce
    • @jeolius hangi program bunları sana gösteriyor? Yukarda link verdiğim program ile tarama yaptın mı? alattin 6 yıl önce

    2 saniye içerisinde 4 farklı linke yönlendirdi beni. Sonunda da bahis sitesine geldim.bir dizi izliyordum beni 2 saniye içerisinde 4 tane farklı linke yolladı. Sonunda da bahis sitesine geldim.

    jeolius jeolius (2)
    6 yıl önce cevaplandı

      Snap Do tarayıcı korsanı nasıl kaldırılır

       Sizin eklemiş olduğunuz Resimde gözüken virüs Snap Do tarayıcı korsanı Başlat / çalıştırı açın bu dosya yolunu yapıştırın" %userprofile%\AppData\Local"

      Google klasörünü silin sıkıntı olmaz kayıtlı kısayolar ve şifreleriniz silinir yeniden girersiniz

      "C:\Program Files (x86)\"    Google klesörünü silin Google chrome yeniden kurun

      1. Revo Uninstaller 30 gün ücretsiz indirin kurun Snap Do  burda görünür kalldırın
      2. zemana anti malware 15 gün ücretsiz burdan indirin  tarama yaptırın
      3. bilgisayarı yeniden başlatın.
      4. Snap Do Removal-

      candan candan (4301)
      6 yıl önce cevaplandı

      • işe yaramadı :( jeolius 6 yıl önce
      • Sizin resimi inceleyip ona göre cevap hazırladım @jeolius candan 6 yıl önce

      @jeolius

      Malwarebytes AdwCleaner yükle. Açık olan programların varsa kapatıp tarama başlat.

      Malwarebytes AdwCleaner: https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

      Malwarebytes Anti-Malware yükle. Gerçek zamanlı korumalarını kapat. Protection ayarlarındaki ''Scan for rootkits'' seçeneğini aç. Veritabanını güncelle ve tarama başlat.

      Malwarebytes Anti-Malware: https://www.malwarebytes.com/mwb-download/

      HitmanPro yükle. Tarama başlat.

      HitmanPro: https://www.hitmanpro.com/en-us/hmp.aspx

      Malwarebytes Junkware Removal Tool yükle. ''Press any key'' gibi bir şey yazarsa herhangi bir tuşa bas ve tarama işlemi başlasın. Tarama işlemi bittiğinde not defteri açılacak.

      Malwarebytes Junkware Removal Tool: https://www.malwarebytes.com/junkwareremovaltool/

      Tarayıcılarını sıfırla.

      Antivirüsün yoksa Avira Free Antivirus kur. Aşağıya ayarlarlarını atacağım. O ayarları yap. Veritabanını güncelle ve tam tarama başlat.

      Avira Free Antivirus: https://www.avira.com/tr/buy-antivirus

      Tarayıcına Avira Browser Safety ile Avira Safe Shopping eklentilerini kurmanı tavsiye ederim.

      kalemlik100 kalemlik100 (14)
      6 yıl önce cevaplandı

        İlk önce Plumbytes AntiMalware programını sonrada Chrome' tarayıcıyı kaldır. Chrome'u kaldırdıktan sonra C/USERS/USER/APPDATA/LOCAL/GOOGLE/CHROME/ yolundan Chrome (veya Google) klasörünüde silersin (Ulaşabilmek için gizli dosyaları görünür yapmalısın).

        Daha sonra birde alttakilerle;

        Virüs ve zararlı yazılımları temizlemeyi denersin:

        Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

        temmuz temmuz (12505)
        6 yıl önce cevaplandı

        • Biraz konunun dışında olacak ama GridinSoft adlı bir program var. Galiba forumda konusu var. Fazla İngilizcem yok ama şu sitede galiba Plumbytes gibi bir yazılım olduğunu yazıyor: https://www.sophos.com/en-us/threat-center/threat-analyses/controlled-applications/GridinSoft%20Trojan%20Killer.aspx kalemlik100 6 yıl önce
        • Evet, benzer gibiler ama ben bunlara hiç güvenemiyorum. Bilinen ve kendisini dosta düşmana ıspatlamış Malwarebytes, Emsisoft Antimalware, HitmanPro vb varken diğerlerinie ne gerek?.. Maceramı arayalım yani @kalemlik100 @jeolius temmuz 6 yıl önce
        • @jeolius @temmuz haklı, Plumbytes nereden buldun da indirdin? Bana çıkardığı uyarılar sahte gibi geldi. Öncelikle onu kaldır ve @temmuz'un verdiği programlardan biri ile tarama yapmanda fayda var. alattin 6 yıl önce
        • @temmuz o zaman niye forumda yanıltıcı bilgi veriliyor? Konu: https://uzmanim.net/soru/gridinsoft-anti-malware-nedir-gridinsoft-anti-malware-nasil-kullanilir/75389 kalemlik100 6 yıl önce
        • Çok yanlışsın @kalemlik100 Birincisi nereden çıkardın yanlış bilgiler verildiğini (Ben GirdinSoft benziyor dedim sadece. Zararlıdır, yanıltıcı bilgidir falan demedim ve kendi tercihlerimden bahsettim). İkincisi burada -eğer site kuralları uayınca olursa -kimsenin fikirlerine, çözüm tavsiyelerine ve paylaşımlarına ambargo konulmaz. Ama çözümler ve tavsiyeler tartışılabilir ve bu şekildede daha doğru sonuçlar elde edilir. Şimdi burada yapmakta olduğumuz şekilde.. temmuz 6 yıl önce
        • @temmuz Sophos bunun tehdit olduğunu söylüyor. Bu üyelerin güvenliği için konunun kaldırılmasını önerdim. Olay sadece bu. Bence üyelerin güvenliği de önemli. Yine de siz bilirsiniz. kalemlik100 6 yıl önce
        • Yanıltıcı bilgi verdi dediğim virüsleri falan temizliyor ve temizlenmesi için öneriliyor konuda. Oysa kendi bir nevî zararlı programın. Sophos en azından böyle diyor sitesinde. kalemlik100 6 yıl önce
        • Tamam, tartışılsın.. Böyle bir talebin oluyorsa @kalemlik100 Gerekiyorsa kaldırılır ve veya muhteva değiştirilir. Benim "benziyor" olarak ifadem yeterli bilgi sahibi olarak yaptığım bir görüş değildir. Sadece banada öyle olabilir gibi geldi Duyuralımda görüş belirtsinler @ismailsarp @hakan @alattin @murat (ve bununla alakalı başka bilgi ve görüşü/fikri olanlar). Kimbilir belki yabancı kaynaklardanda araştırılır, doğru ve tatmin edici bilgiler sağlanabilir. temmuz 6 yıl önce
        • @kalemlik100 @temmuz Gridinsoft anti-malware kullanmadım fakat az önce biraz kontrol yaptım. Bu yazılım dünyanın en büyük indirme sitelerinden CNET üzerinde indirmeye sunuluyor. Yine aynı şekilde PCMAG bunun 2015'de tanıtımını yayınlamış. Yine güvenlik konusunda en önemli sitelerden bleepingcomputerüzerinde güvenilir olduğuna dair bilgiler var. @kalemlik100 sophos herhangi bir antivirisü virüs olarak tanıyabilir. Bu duruma false possitive deniyor. Yani hatalı bilgi veriyor. Antivirüsler arasında bu tür durumlar zaman zaman karşımıza çıkıyor. Ben her ikinize de hassasiyetinizden dolayı teşekkür ederim @kalemlik100 @temmuz. Ben ve diğer arkadaşlar kendi kullanmadığımız ve test etmediğimiz hiç bir şeyi uzmanım.net'te önermiyoruz. Fakat bizim de hatalı olduğumuz noktalar olduğunda sizin gibi dikkatli arkadaşların bilgilendirmesi iyi oluyor. alattin 6 yıl önce
        • Gridinsoft anti-malware ile alakalı olarak @alattin tarafından aktarılan bilgiler ve yapılan yorumlar benim için büyük oranda ikna edici oldu. Kafamda küçük bir pay olarak "belki" şeklinde belirttiğim kuşkuda ortadan kalktı sayılır. Ama ben bilhassa antivirüslerle alakalı olarak prensiplerim bakımından fazlasıyla tedbirli ve mutassıp olduğum için daha iyi bildiklerimi, daha önceden tecrübe ettiklerimi kullanmayı yine tercih ediyorum, bundan sonrada böyle yapmaya devam edeceğim. Anladığım kadarıyla sende @kalemlik100 , bu hususlarda benim olduğum şekilde ve belki dahada çok hassassın ama bu normal bir şeydir. (Belkide daha iyisi budur). Yani istersen sen yine tedbiri elden bırakmaz, kuşkularını devam ettirirsin. Fakat bunu yaparken fazla aşırıya kaçmamalı çok sağlam temelleri olmayan olumsuz görüşlerle başkalarının tercihlerinde aşırı etkileyici olmamalısın; onları çok sağlam ve güvenilir olmayan bilgiler ile yanıltma ihtimalinide unutmamalısın. temmuz 6 yıl önce
        • @temmuz, @alattin ben bu linki daha önce de görmüştüm. Başka bir yerde de bu konu geçince biraz aklıma takıldı GridinSoft ile ilgili. Ondan dolayı biraz da uyarmak istedim. İnceledim şimdi indirme sitelerini. Çoğunda var galiba dediğiniz gibi. Bir de Sophos'u güvenilir buldum. Yanlış alarm olabileceğini düşünemezdim. Çünkü sitesinde uzun bir şekilde bahsetmiş. Aklıma gelmedi uzun bir şekilde bahsettiğinden. Belki önemli bir şeydir diye düşündüm bu kadar uzun bahsettilerse. kalemlik100 6 yıl önce
        • @kalemlik100 @temmuz Sophos linkini kontrol ettim. Sophos virüs ya da tehlikeli uygulama demiyor. @kalemlik100 verdiğin Sophos linkin "Controlled Applications" "Kontrollü Uygulamalar"'a ait. Sophos bazı uygulamaları kontrollü uygulama olarak adlandırıyor. Kontrollü uygululama Online oyunlar, mesajlaşma uygulamaları olabiliyor. Kullanıcıya göre engellenmeli veya izin verilmeli diyor. Mesela Adobe Reader da bu guruba girmiş bu da linki: https://www.sophos.com/en-us/threat-center/threat-analyses/controlled-applications/Adobe%20Reader%20and%20Acrobat%20Manager.aspx Hatta Malwarebytes bile bu listede var: https://www.sophos.com/en-us/threat-center/threat-analyses/controlled-applications/Malwarebytes%20AntiMalware.aspx alattin 6 yıl önce
        • @alattin başka bir yerde güvenlik konusunda iyi (artık nasılsa) bir üyenin kurbanı oldum, biraz da yanlış çevirinin. Arkadaş galiba yanlış yönlendirme yaptı oradaki. GridinSoft hakkında ağır konuştu bayağı. Orada güvenlik konusunda çoğu kişi ona danıştığı için ben de güvendim. Bir daha böyle bir hata yapmam umarım. kalemlik100 6 yıl önce
        • @kalemlik100 hata gibi düşünme. Biz de bilgi sahibi olduk sayende. alattin 6 yıl önce
        • @kalemlik100 GridinSoft Anti-Malware @alattin hocamızın dediği gibi Cnet sitesinde Trojen killer olarak yayınlanmış ve orta-yüksek bir oy oranıyla beğeni toplayabilmiş bir anti-malware temizleyicisidir.Gridin diğer temizliyiciler kadar başarılı olduğu hakkında bir söz söyleyemem ancak sisteme zarar verebilecek bir yapıda da değil. @alattin hocamızın dediği gibi birden virüs, malware programları kendine benzer programları da zararlı veya şüpheli listesine alabiliyor.Bu programın zararlı veya şüpheli olduğu anlamına gelmeyecektir. ismailsarp 6 yıl önce
        • Ayrıca @temmuz hocama haberdar ettiği için de teşekkür ederim. Uzmanim.net üzerinde güvenilir bulmadığımız hiçbir uygulamayı paylaşmayız. ismailsarp 6 yıl önce