Tarayıcı yöneticisi nedir, nasıl kaldırılır?

Tarayıcı yöneticisi nedir?

Tarayıcı yöneticisi nasıl kaldırılır?

Tarayıcı yöneticisi virüs mü?

hakan hakan (15394)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tarayıcı yöneticisi nedir, nasıl kaldırılır?

    Tarayıcı yöneticisi nedir?

    Tarayıcı yöneticisi Yandex'in bir uygulamasıdır. Tarayıcı yöneticisi yüklediğiniz herhangi bir yazılımın internet tarayıcılar üzerinde değişiklik yapmasının önüne geçmek, bu değişiklikleri engellemek için kullanılan bir programdır.

    Tarayıcı yöneticisi şu şekilde çalışır;

    1. Tarayıcı yöneticisi açıkken bir program yüklemek istersiniz
    2. Bu program Yandex, Chrome gibi tarayıcılarda değişiklik yapmak ister, örneğin uzantı yüklemek veya ana sayfayı değiştirmek gibi.
    3. Tarayıcı yöneticisi devreye girerek bu konuda size bilgi verir ve tarayıcının değiştirilen ayarları sıfırlamayı size önerir.

    Tarayıcı yöneticisi virüs mü?

    Tarayıcı yöneticisi virüs değil. Yukarıda anlatıldığı gibi faydalı bir program izlenimi çizmesine rağmen kullanıcılar tarafından virüs olarak düşünülüyor. Bunun ana sebebi, Tarayıcı yöneticisi kullanıcının bilgisi dahilinde yüklenmiyor. Yani kullanıcılar biliçnli olarak Tarayıcı yöneticisi uygulamasını yandex sitesinden indirip kurmuyorlar.

    Peki nasıl Tarayıcı yöneticisi bir anda bilgisayarda kurulu olarak karşımıza çıkıyor?  Herhangi bir siteye girdiğinizde tıkladığınız sahte download yani indirme linkleri sayesinde Tarayıcı yöneticisi bilgisayarınıza kuruluyor.

    Örneğin herhangi bir programı full indirmek için ziyaret edilen ,llegal sitelerde bu sahte download linklerinden bolca bulunuyor. Siz Fifa 2017 indirmek istediğinizde aslında sahte linki tıklamış oluyorsunuz.

    Bu sahte indirme programı Mediaget gibi bir programı yüklerken arkaplanda da Yandex tarayıcı ve Tarayıcı yöneticisi gibi uygulamaları yüklüyor.

    Tarayıcı yöneticisi nasıl kaldırılır?

    Tarayıcı yöneticisi kaldırmak oldukça basit. Diğer istenmeyen programlar gibi sorun çıkartmıyor.

    1. Denetim Masası > Programlar ve özelliklere gidin.
    2. Tarayıcı yöneticisi uygulamasını bulun.
    3. Üst menüden kaldır'ı seçin
    4. Yandex Tarayıcı yöneticisi otomatik olarak bilgisayarınızdan silinecektir.

    hakan hakan (15394)
    7 yıl önce cevaplandı

      Programlar ve Özellikler'den Tarayıcı yöneticisini sildim..Fakat bilgisayarımı sonraki gün açtığımda Tarayıcı yönetisinin kaldırmasının tamamlanmasına rağmen olduğu yere geri geldiğini gördüm..

      justaguy justaguy (1)