Tarayıcıda video yavaş yüklenmesi

Merhaba arkdaşlar. Youtube veya herhangi bir dizi film izleme sitesinde bu sorunu yaşıyorum. İnternet hızımda bir problem yok hatta İDM ile indirmek istediğimde videoyu Full hızda indiriyor. Fakat tarayıcadan izlemeye çalıştığımda örneğin %5 lik doluyor izliyorum o %5 lik kısıma gelince donuyor ve dona dona gidiyor. Opera GX tarayıcını kullanıyorum ordan kontrol ettim izlerken kulladığı internet hızını 80,90 maksimum 200 Kb/s. İnternet hızımda bir problem yok. Başka tarayıcılarda da aynı sorun var. Sanırım Flash player kurduktan sonra oldu Flash playerı kaldırdım çözülmedi tekrar kurdum çözülmedi tarayıcıyı tekrar kurdum çözülmedi. Birde bu PepperFlash diye bir şey varmış fakat chrome://plugins bu adrese girmediğim için direk appdata'dan sildim PepperFlash ile ilgili dosyları Opera içinde Chrome içinde. Çözümünü bulamadım ne yapmalıyım. Teşekkürler.

xazxaz10 xazxaz10 (55)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anladığım kadarı ile hem Opera hem de Chrome 'da böyle bir sorun yaşıyorsun. Eğer yanlış anladıysam ve sadece Opera'da sorun yaşıyorsan mutlaka diğer tarayıcıları da denemelisin.

    IDM ile internet tarayıcıları karşılaştırmak doğru olmaz. Zira IDM çok farklı şekilde videoları ve dosyaları indirir. Mesela sen bir dosya indirmek istediğimde sunucuya 5 farklı bağlantı yapar ve bu bağlantılar üzerinden dosyası parça parça indirir. Böylelikle dosya çok hızlı bir şekilde internetini tam anlamıyla kullanarak indirilir.

    Tarayıcıda durum farklıdır. Video izlerken tek bir bağlantı ile video indirilmeye başlanır.

    PepperFlash  filan artık yok. Videolar zaten artık HTML 5 formatında sunuluyor.  O yüzden bunlarla uğraşma.

    Kontrol edebileceğin bir şey var. Donanım hızlandırması açıkmı buna bak.

    1. Chrome adres satırına şunu yaz ve enter tuşuna bas:
      chrome://flags/

      Daha sonra şunları ara Hardware-accelerated video decode ve Hardware-accelerated video encode her ikisininde Enabled olduğundan emin ol.

    Bunun dışında videolardaki donmalar başka sebeplerden olabilir.

    Bilgisayarında çalışan bir reklam yazılımı ya da zararlı yazılım buna sebep oluyor olabilir. Bu sebepten mutlaka

    Malwarebytes 4 nedir? Malwarebytes 4 nasıl kullanılır? ile bilgisayarını tarat.

    Güncelleme:

    Kullanıcının sorunu bluetooth kulaklıktan kaynaklanıyormuş.  Çözüm için wifi kanal değiştirmek denenebilir:
    https://www.youtube.com/watch?v=menLJ5GXle4

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Dediklerinizi yaptım sanırım sorun çözüldü şuanlık sorun yok teşekkür ederim. xazxaz10 4 yıl önce
    • Sorun halen devam ediyor. xazxaz10 4 yıl önce
    • @xazxaz10 internete kablolu mu kablosuz mu giriyorsun? murat 4 yıl önce
    • @murat kablosuz xazxaz10 4 yıl önce
    • @xazxaz10 kablo ile bağlayıp dener misin önce? Bir de bluetooth cihaz var mı etrafta? murat 4 yıl önce
    • Kablolu bağlantı yapamıyorum girişi olmadığı için. bluetooth kulaklık kullanıyorum. xazxaz10 3 yıl önce
    • evet bluetooth kulaklığı kapatınca düzeldi. Peki nasıl yapacağım kulaklığa o kadar para verdik kenarı mı koyacağız. :D xazxaz10 3 yıl önce
    • @xazxaz10 bi video linki ekledim. Orada wifi kanalı değiştirme var. Onu dene bakalım. murat 3 yıl önce
    • @murat merhaba öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Denildiği gibi değişiklik yaptım tam performans olmasa da bir nebze düzeldi. Fakat bir süre sonra kanalı tekrar değiştirmem gerekiyor. Tamamen bir çözümü var mıdır. Daha önce böyle bir sıkıntı yoktu birden bire olması şaşırtıyor xazxaz10 3 yıl önce
    • @xazxaz10 maalesef tam bir çözümü yok. Eğer modemin 5Ghz destekliyorsa modeminin 5ghz frekansında kullan o zaman çözülüyor. murat 3 yıl önce
    • 5ghz desteklemiyor maalesef yeni modem alsam bile pc desteklemiyor diğer cihazlarda yinede teşekkür ederim. xazxaz10 3 yıl önce