Tarayıcıda Yandex arama neden çıkıyor?

Arama motoru olarak google kullanıyorum  Y tuşuna basınca  yandex gözüküyor yandex kullanmadım neden çıkıyor en başta

mumim mumim (19)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tarayıcı ayarlarında " Arama Motoru " bölümü var oradan google hariç diğerlerini kaldırarak çözebilirsin bu durumu.

     [ Görsel Anlatım ]

     Tarayıcının sağ üstünde bulunan  işaretine tıkla ardından hafif aşağıya in ; ' Arama Motorlarını Yönet ' tıkla

     Ardından ' Google Hariç ' diğer arama motorlarını kaldır ; bunun içinde kaldıracağın arama motorunun yanındaki  işaretine tıkla ve ' Listeden Kaldır ' diyerek işlemi bitir.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

      Nerede Y tuşuna basınca Yandex çıkıyor? Adres adres satırındaysa daha önceden yandex'e girmişsin demektir. Bu da normal. @ybaskin34  arkadaşımızın anlattığı şekilde varsayılan arama motorunu değiştirebilirsin.

      hakan hakan (15424)