Tarayıcılarda 'Bu Siteyle Bağlantı Kurulamıyor' Hatası

Opera Ve Yandex Tarayıcıları Kullanıyorum, Herhangi Bir Siteye Girerken :

Bu siteyle bağlantı kurulamıyor.

www.vatanbilgisayar.com sunucusunun IP adresi bulunamadı.

Aşağıdakileri deneyin:

  • Proxy, güvenlik duvarı ve DNS ayarlarını kontrol et.
  • Ağ bağlantısını kontrol edin

Böyle Bir Hatayla Karşılaşıyorum. Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim?

bu siteyle bağlantı kurulamıyor

    veysi2023 veysi2023 (149)
    4 yıl önce sordu

      Toplam 1 Cevap

      Merhaba ,

      Bunun bir kaç nedeni olabilir. Ağın da bir sınırlama var mı onu kontrol et. Örneğin Antvirüs,güvenlik duvarı ve virüs gibi bazı yazılım araçları bilgisayarın proxy ayarlarını kullandığından dolayı sitelere ulaşamama sorunu yaşayabilirsin.

      İkinci nedeni tarayıcı çerezlerini kontrol et. Geçici dosyaları,geçmişi temizlemeyi ve tarayıcı ayarlarının sıfırlanmasını yaptıktan sonra tekrar dene .

      Üçüncü seçenek ise bilgisayarın ip alığ almadığını kontrol etmen. Bazen iplerden dolayı da yapıyor olabilir. Şöyle yap Başlat-Çalıştır-Cmd-ipconfig

      yazdıktan sonra ip alıp almadığını kontrol et. Ve şunu yap

      Başlat-Çalıştır-Cmd-ipconfig release

      Başlat-Çalıştır-Cmd-ipconfig renew

      yap ve bilgisayarını yeniden başlat. Olmaz ise modemi kapatıp aç. Düzelmez ise başka tarayıcı ile dene . Google Chrome gibi Firefox gibi. Olmaz ise başka bilgisayarda dene en azından sorunun nerden kaynaklandığını bulursun. Ona göre çözüm üretebiliriz.

      huseyinkkamer huseyinkkamer (77)
      4 yıl önce cevaplandı

      • sorunun nereden kaynaklandığını bulamadım fakat dns değiştirerek sorunu çözdüm. şuanlık bir sorun yok ilginiz için teşekkür ederim. veysi2023 4 yıl önce
      • Rica ederim @veysi2023 . Her zaman fikirleri ve çözümleri sunmak güzel. huseyinkkamer 4 yıl önce