Tarayıcımda sürekli kendiliğinden sekme açılıyor bu virüsten nasıl kurtulurum?

https://systemalerts.xyz/nrtn/?lpkey=15c787e8748b050e24&clickid=f2903pm7v3vhqdd9&language=tr-TR&uclick=pm7v9le8&uclickhash=pm7v9le8-pm7v3vhq-hedz-qdbl-3z0-xsj2-xskt-82050e#

Bir torrent indirmeye çalışırken yanlışlıkla bilmediğim bir exe dosyasını çalıştırdım :D Şimdi tarayıcımda sürekli kendiliğinden üstteki link açılıyor masaüstüne "ScrSnap" diye bir şey gelmiş dosya konumunu bulup sildim ve PC'ye en son kendiliğinden eklenen programları kaldırdım fakat sanırım virüs hâlâ kaldırılmadı ne yapmam gerekiyor?

taha17 taha17 (91)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarını şu antivirüs programları ile taramanda fayda var

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

    Ek olarak şunlar ile de tara bilgisayarını:

    Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Malwarebytes denedim birsürü threat buldu hepsini karantinaya aldım ama tarayıcımda bu sekme hâlâ ara sıra kendiliğinden açılıyor. GridinSoft denedim ama tarama yaptıktan sonra satın almamı söyledi ve nedense deneme sürümünü de başlatamıyorum. taha17 4 yıl önce
    • O zaman başka bir antivirüs programı öneriyim onunlarla da tara bilgisayarını @taha17 darkcrak 4 yıl önce

    Bilgisayar açıldığında Chrome otomatik mi açılıyor? Eğer böyleyse zamanlanmış bir görev olabilir. Bunu kontrol edebilir misin?

    Windows 10'da zamanlanmış görevler nasıl silinir?

    Windows 7'de zamanlanmış görevler nasıl silinir?

    alattin alattin (16999)