Tarayıcıyı açınca bilgisayar kısa süreliğine çöküyor

Tum tarayicilari denedim kasadan bi islemci sesi geliyor sonra donuyor tarayici 30 saniye sonra kendine geliyor formattan sonra oldu onun ustune 1 kere daha format attim yine ayni olmadi napicam bi yardimci olun. Harddiskim bozukdu bozuk olani cikardim baska bir harddisk taktik formatladim bu sorun olustu bidaha format attim yine ayni sorun napicam bilmiyorum

ahmetkocao7 ahmetkocao7 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Net bir sonuç çıkarabilmek için şunları yapıyor musun emin olmalıyız:

    1. Formattan sonra sürücüleri yüklüyor, güncelliyor musun? Mutlaka yapmalısın.
    2. Windows güncellemelerini yüklüyor musun? Mutlaka yapmalısın.

    Bu iki çok önemli. Genelde herkes format  atıyor ama sonra güncelleme ve sürücü yüklemeyi yapmıyor. Bu durumda bilgisayarda olası pek çok sorun olabilir. Tüm bunlara rağmen sistem çöküyorsa o zaman bir donanım sorunu olma ihtimali vardır. Örneğin RAM en büyük şüphelidir. Bir de çökme kavramını net olarak açıklamalısın, mavi ekran mı geliyor, pc aniden kapanıyor mu, bilgisayar yeniden mi başlıyor. Bunlar sorunun çözümü için önemli veriler.

    hakan hakan (15394)