Tarayıclarımda bazı siteler açılmıyor (Dizüstü bilgisayar)

Portalsepeti virüsünden kurtulduktan sonra Google Chrome ve Internet Explorer'da bazı siteler açılmıyor.Sıklıkla yükleniyor yazısında takılıyor.Lütfen çözümü olan söylesin

burhaneray burhaneray (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Chrome Kaldır Tekrardan Yükle Malwarebytes İndir Yükle Virüs Varmı Taratınız Birde Virüs Programı Kullanınız

    furkanozkaynak furkanozkaynak (16)
    8 yıl önce cevaplandı

      DNS Boşalt/temizle: ipconfig /flushdns

      IP Bırak (iptal et)      : ipconfig /release

      Yeni IP al                     : ipconfig /renew

      Çık                                : exit

      Bu dört komutu sırasıyla gerçekleştir ve giremediğin sitelere girmeyi yeniden dene.

      Sonuç alamazsan Wi-Fi Özellikleri arabiriminde Ağ İletişimi sekmesi altında TCP/IP v4 Özelliklerine girerek el ile DNS ataması yap. Google DNS veya Open DNS tavsiye ederim ( Google DNS: 8.8.8.8 - 8.8.4.4, Open DNS: 208.67.222.222 - 208.67.220.220).

      Proxy, VPN vb kullanıyorsan bunları devre dışı bırak.

      temmuz temmuz (12505)
      8 yıl önce cevaplandı

        Tarayıcılaraı resetlemeyi deneyebilirsiniz.  Tarayıcıları resetlemek bazen sayfa yüklenme sorunlarını çözer:

        Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

        hakan hakan (15394)