Taşınabilir harddisk güvenliğini nasıl sağlarım?

Taşınabilir Harddisk'in içindeki bilgileri nasıl koruyabilirim virüsten falan ?

Taşınabilir Harddiskin ömrünü nasıl uzatabilirim ?

Arşivleme için hangisi daha iyi adaptörlü mü yoksa adaptörsüz mü ?

Yedekleme işlemi nasıl yapılıyor ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Taşınabilir Harddisk'in içindeki bilgileri nasıl koruyabilirim virüsten falan?

    Burada basit ama etkili bir yöntem var: USB'ye virüs bulaşmaması için ne yapabilirim?

    Basitçe bu işlem otomatik çalışan, autorun virüsü denilen virüsleri engelliyor. Böylelikle USB bellekteki bir dosyaya virüs bulaşsa bile, USB diski başka bilgisayara taktığınızda diskten bilgiayara virüs bulaşmıyor.

    Bunun dışında düzeni olarak virüs taraması yapabilirsin.

    Taşınabilir Harddiskin ömrünü nasıl uzatabilirim?

    • Darbe almamasına dikkat etmelisin. Düşürme, çarpma gibi fiziksel zarar gelecek durumlardan korumalısın.
    • Bilgisayardan çıkarırken mutlaka "Güvenli kaldır" ile diski sökmelisin.
    • Sürekli tak - çıkar yapmamaya gayret etmelisin.

    Arşivleme için hangisi daha iyi adaptörlü mü yoksa adaptörsüz mü?

    Benim tercihim adaptörsüz olanlardan yana. Adaptörlü var mı hala?   Adaptörlü olanlar hem fiziksel olarak daha büyük hem de kullanımı daha zahmetli. Ayrıca adaptörün arızalanma ihtimali de oluyor.

    Yedekleme işlemi nasıl yapılıyor?

    Harici usb diske doğrudan yedeklemek istediğin dosyaları kopyalayabilirsin. Örneğin film, müzik, fotoğraf gibi arşiv yapacaksan. Dosyaları sürükle bırak ile diske taşıyabilirsin.

    Bunun dışında yedekleme yazılımları var ama temel ev kullanıcısı için pek de gereki değil.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

      Güvenle kaldır bazen durdulamıyor hatası veriyor o zaman ne yapmalıyım ?

      jackrudolphgs jackrudolphgs (59)