Task Host window açık kapatın hatası. Task host nedir?

Bilgisayarı kapatırken Task host window açık kapatmak istiyor musun diye birşey geldi ilk defa gördüm ne olabilir bu acaba ? Virüs olabilir mi ? Windows 8.1 kullanıyorum.

mumim mumim (19)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Task Host Windows işletim sistemine ait bir bileşen. Virüs ya da zararlı bir yazılım değil. Bilgisayarı kapatırken Windows işletim sistemi açık olan uygulamaları kapatır. Zaman zaman bazı uygulamaları kapatırken sorunla karşılaşabiliyor.

    Task Host window açık kapatın uyarısı her zaman karşına gelmiyorsa bu bir sorun değil. Üzerinde durmayabilirsin. Tedirgin olmanı gerektirecek bir durum yok. Zaman zaman bu herkesin başına gelebilir. Süreklilik arz ederse o zaman sorun var demektir. Başka önerilerde bulunabilirim.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • buradaki yorumda https://uzmanim.net/soru/task-host-windows-sorunu/74280 virüs olabileceğnden bahsediliyor güncelleme yapmıştım o yüzden olabilir mi mumim 5 yıl önce
    • @mumim virüs olabilir deniyor. Task host virüs değil. Bundan emmin olabilirsin. Ama her dosyaya virüs bulaşma ihtimali vardır. Senin içinin rahat etmesi için bilgisayarında virüs taraması gerçekleştirebilirsin. alattin 5 yıl önce

    Arka pilanda çalışan windows uygulaması bilgisayar her kapatmada uyarır bu uygulamayı sonlandırabiilrsin

    Başlat görev zamanlayıcı ve zaman kitaplığı tıklat windows tıklat ve RAC tıklat sağ bölümde RacTask üzerine gel sağ tıklat ve görevi sonlandır

    candan candan (4301)
    5 yıl önce cevaplandı

    • 2 yıl önce buradada aynı sorun var sanırım virüs olabileceğinden bahsetmişsiniz https://uzmanim.net/soru/task-host-windows-sorunu/74280 mumim 5 yıl önce
    • yukarda verdiğim çözümü uygula sorun düzelmesi gerekir candan 5 yıl önce