Tavsiye Oyun Bilgisayarı.

Merhaba,

Daha önce de konu açmıştım fakat güzel bir destek göremedim.Ben 8.sınıf öğrencisiyim.TEOG Hediyesi olarak bilgisayar alacağım.Bu bilgisayarda yenı çıkan oyunları (GTA V-Assasain's Creed Unity vs) oynayabileceğim bi bilgisayar olmasını istiyorum.Özellikler ise ;

Fiyat : 0-2500 ₺

Marka : Dayanıklı olsun yeter.Siz daha iyi bilirsiniz.

Model : Laptop yada masaüstü.

Özellikler ise : 8-16 GB Ram

2-4 GB Ekran Kartı (NVidia 960M'den düşük olmasın. :))

İşlemci : İ7-İ5 Fark etmez.İ5 Olursa son nesil olsun.

İşlemci Hızı : 3.0 GHz'den düşük olmasın.

Bit : 128 ve üstü olursa iyi olur.64 De olabilir.

Teşekkür Ederim.

Lütfen cevap verin bu akşam almayı düşünüyorum.

ahmetsamil ahmetsamil (268)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Notebook düşünürseniz LENOVO Z5070 CORE İ7 4510U 2.0GHZ-8GB-1TB SSHDD-15.6''- 2GB -W8.1 NOTEBOOK bütçenize uygun.

    Masaüstü derseniz ASUS M51AD INTEL CORE İ7 bütçenize uygun.

    Elbette Masaüstü oyun için çok daha iyi özellikler sağlıyor.

    Bilgisayarı nereden alacaksanız

    i7 işlemci en az 8GB,  paylaşımsız ekran kartı, SSD gibi özellikleri saydığınızda size uygun modeli sunacaklardır.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Attığınız Asus bilgisayarda Nvidia GeForce 740M var.Bu sizce oyunlar için birazcık düşük değil mi ? :) ahmetsamil 8 yıl önce
    • Bu bütçeye ancak bunu bulabildim :) Amacınız sadece oyunsa toplama bilgisayar daha mantıklı olacak. Gold gibi şirketlerde sizin bütçeniz doğrultusunda toplama bilgisayar hazırlıyorlar. murat 8 yıl önce

    Bütçenizi biraz yukarı çekebilirseniz Monster ABRA A7 V5.2.1 MONSTER® ABRA A7 V5.2.1 17.3"

    4.Nesil Haswell Intel® Core™ i7-4710MQ, 8GB (1x8GB) DDR3L 1.35V 1600MHz, 750GB 7200RPM, 17.3" Full HD 1920x1080 Mat LED Ekran, 2GB DDR3 nVIDIA® GeForce® GTX950M 128-Bit DX11, IŞIKLI Klavye, TURBO FAN Özelliği, DVD-RW, 2 Adet Disk Desteği (1x mSATA + 1x HDD & SSD Ops.), 2 YIL GARANTİ, ÜCRETSİZ

    Fiyatı 2900TL

    Monster'ın çok iyi oyun bilgisayarları var ama fiyatları pahalı: Monster oyun bilgisayarları

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Dediğiniz siteden haberdarım.Ancak bu verdiğiniz bilgisayar çok pahalı.Ben baktığımda gözüme ve bütçeme uygun gelen Monster ABRA A5 V1.1 15.6 vardı.Dediğim gibi sizin bu verdıgınız fiyat çok yüksek.Benım dedıgım uygun mu sızce bakar mısınız ? ahmetsamil 8 yıl önce
    • İlk ona baktım ama stokda olmadığı için onu yazmadım. cemkara 8 yıl önce
    • Peki sağolun.Bir şey sorucaktım bu Monster bilgisayarlar sadece kendı sıtesınde mı satılıyor ? Teknosa , Media Markt gibi yerlerde satılıyor mu ? ahmetsamil 8 yıl önce
    • Teknosa, gold gibi yerlerde yok maalesef. Bildiğim kadarı ile yerlerei istanbul / kadıköy'de cemkara 8 yıl önce
    • Teşekkür ederim. :) ahmetsamil 8 yıl önce