Tbt ne demek? Tbt açılımı nedir?

TBT ne demek?

TBT nedir?

TBT anlamı ve açılımı ne?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sosyal medyada fotoğraflarda gördüğümüz #tbt ne demek?

    Tbt, Türkçesi "Perşembe gününden bir kesit" anlamına gelen "Throw Back Thursday" cümlesinin kısaltılmışıdır. İnsanlar genellikle eski günleri yad etmek amacıyla Instagram veya başka bir yerde, anısına dair bir fotoğraf paylaşıp sonuna #tbt etiketini koyuyor. Basitçe "ne günlerdi o günler" deyiminin sosyal medyadaki karşılığı diyebiliriz.

    Örneğin geçen sene üniversiteden mezun olduğunuzu düşünün, bu sene mezun olduğunuz tarihte, bir mezuniyet fotoğrafınızı Instagram'da paylaşıp sonuna #tbt etiketini ekleyebilirsiniz. Böylece bunu gören kişi, sizin o günleri özlediğinizi ve yad ettiğinizi anlayacaktır. Ama bir fotoğrafa #tbt ekleyebilmek için o fotoğrafın mutlaka nostaljik bir önemi olması gerekiyor. Her fotoğrafa #tbt eklemek de pek mantıklı değildir. Bir anınız olabilir, özlediğiniz bir kişinin fotoğrafı olabilr (vs.) bu tarz fotoğraflara #tbt koymak daha mantıklı olur.

    omercik omercik (9418)