tcpmgr.exe virüs müdür, virüsse nasıl temizlenir?

Bilgisayarımda Görev Yöneticisi'nde tcpmgr.exe diye bir şeyle karşılaştım ve virüs olup olmadığı konusunda tereddütteyim. Bunu sonlandırdığım zaman bilgisayarım aniden kapanıyor.

Ekran Görüntüsü: https://hizliresim.com/JloJr5

emirhan4717s emirhan4717s (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ne olduğu konusunda bilgim yok ama bilgin olmadığı sürece bilgisayarındaki hiçbir işleme müdahele etme. Virüs olsa bunu farkedersin. Bilgisayarın yavaşlar, kendi kendine bir şeyler iner..

    Böyle şeyler yoksa kurcalamak doğru değil

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar

      TCPMGR.EXE Güvenli Bir Şeydir Yani Virüs Değildir Ancak... tcpmgr-a.exe virüstür

      Bu arada

      Tcpmgr.exe = Windows Komut Dosyası sunucusu dur

      nvidiagtx nvidiagtx (690)
      6 yıl önce cevaplandı

        tcpmgr.exe çok yaygın ve bilinen bir dosya değil. İnternette aratınca çok fazla kaynak yok. Bu da aslında tcpmgr.exe dosyasını şüpheli hale getiriyor. tcpmgr.exe bilinen bir sistem dosyası değil.

        Bazı kaynaklarda Microsoft ® Windows Script Host dosyası olarak yazılmış ama bununla ilgili de pek bir kaynak bulamadım.

        Görec yöneticisinde dosyayı sağ tuşla tıkla, Dosya konumunu aç'ı tıkla. Bu dosya hangi klasörde? Bunu yazarsan çok iyi olur.

        Ayrıca dosyayı virüs taramasından geçirebilirsin. Buradan virüs taraması yapabilirsin: Virüs Tarama

        murat murat (12492)