TCPView Nedir, Nasıl İndirilir, Nasıl Kullanılır?

TCPView nedir? Nasıl kullanılır ve Nereden indirilir?

xbedirhanx xbedirhanx (836)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    TCPView Nedir?

    TCPView Microsoft tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Amacı ise bilgisayarınızdaki bağlantı trafiğini tam olarak görmek ve yönetmektir. Bu program ile tüm TCP ve UDP portlarınızın hangi ip ye bağlandığını görebilirsiniz.

    TCPView Nasıl Kullanılır?

    TCPView kullanımı son derece basittir. Programı açtığınızda karşınıza tüm ağ trafiği gelecektir. Buradan ağ trafiğini görebilir ve işlem yapmak istediğiniz porta sağ tıklayarak belirli işlemler yapabilirsiniz.

    TCPView Nasıl İndirilir?

    Aşağıdaki linkten Microsoft'un kendi sayfasına giderek sayfadaki indirme linkine tıklayıp programı indirebilirsiniz.

    TCPView İndirme Sayfası

    Dosya indikten sonra tek yapmanız gereken şey rar içerisindeki tcpview.exe dosyasına tıklamak. Program yukarda söylediğim gibi kurulum gerektirmez. Direkt olarak açılacaktır.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)